Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBlerona nga Struga: Mos i fryni zjarrit të luftës, se Shqipëria është...

Blerona nga Struga: Mos i fryni zjarrit të luftës, se Shqipëria është e madhe për ju

Fjalim mjaft mbresëlënës në protestën e sotme në Shkup, mbajti Blerona Brao nga Struga, pjesë e Këshillit Organizativ të protestës, shkruan Gazeta Lajm.

Edhe pse e re në moshë, ajo dërgoi mesazhe të fuqishme drejt atyre që po u montojnë raste shqiptarëve. “Motra dhe vëllezër, Familjarë të heronjve, ju që prisni drejtësi nga padrejtësia. Nuk janë të burgosur Heronjtë e Lirisë, ata janë të lirë dhe më këmbë, ata mbrojnë nderin e Shqipërisë me Flamurin e Skënderbeut në Kraharor, të burgosur janë ata që mbajnë të rrethuar burgun e Idrizovës nga frika e bijve të shqipes që kurrë në gjunjë nuk bien. Bashkësisë Ndërkombëtare dhe monstrave të paemër do t’ua lëmë këtë porosi: Mjaft provokuat durimin e shqiptarëve, mos i fryni më zjarrit të luftërave se është shumë e madhe kafshata-Shqipëri për ju zotërinj. Dhe sigurisht që do tu mbetet në fyt se shpejti”, porositi Brao.

“Rrofshin heronjtë që mbrojnë me jetën e tyre nderin e Shqipërisë. Rroftë populli shqiptar”, përfundoi fjalimin e saj, Blerona Brao, veprimtare nga Struga.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments