Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBesa dhe Aleanca lëshojnë sallën e Kuvendit

Besa dhe Aleanca lëshojnë sallën e Kuvendit

Gjatë ditës sotme u mbajt seanca e 22 e Kuvendit të Maqedonisë ku votohet për Prokurorin e ri Publik dhe ligjet reformuese, deputët e Lëvizjes Besa dhe Aleanca për Shqiptarët nuk i kanë përkrahur këto ligje.
Sot, Gashi, Zendeli, Karemani, Bilalli dhe Memedi nga Lëvizja Besa bashkë me Ziadin Selën dhe Syreja Rushitin nga LR PDSH, nuk dhanë përkrahjen e tyre për Ligjin për dëshmitar të mbrojtur, atë për Këshill Gjyqësor, ligjin për vërtetim të fakteve si dhe rendin e ditës për zgjedhjen e Prokurit të ri Republikan. Të gjitha këto ligje ishin detektuar si urgjente nga Brukseli dhe cilësohen si të patjetërsueshme për të marrë raport pozitiv nga Bashkimi Evropian. Pa votat Besës si dhe pa votat e Selës dhe Rushitit nga LR PDSH u miratua rendi i ditës për ligjet reformuese dhe me gjasë edhe do votohen gjatë seancës së sotme të Kuvendit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments