Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBDI dënon ashpër deklaratën e VMRO-së për kamxhikosjen e qytetarëve për shkak...

BDI dënon ashpër deklaratën e VMRO-së për kamxhikosjen e qytetarëve për shkak të Kryeministrit shqiptar

BDI ka dënuar me ashpërsi deklaratën e VMRO-së dhe Gordana Siljanovskës për paralajmërimin e kamxhikut të qytetarëve për zgjedhjet në Maqedoni, duke akuzuar Kryeministrin shqiptar.

Në një reagim të fortë, BDI thekson se paralajmërimet e VMRO-së për kamxhikosje për ata që nuk mendojnë si ata janë të papranueshme, ndërsa theksojnë se zgjedhja e Presidentit me shumicë 2/3 është një realitet.

Po ashtu, BDI kritikon VMRO-në dhe Gordana Siljanovskën për mosdistancimin nga Rusia dhe mosrreshtimin me Europën, duke thënë se vota duhet të përqendrohet në partinë më stabile për të parandaluar ndikimin rus dhe për të ruajtur stabilitetin në Maqedoni.

Ky reagim vjen në kontekstin e tensioneve politike para zgjedhjeve të përgjithshme në Maqedoni dhe thekson nevojën për të mbrojtur shoqërinë multietnike, multifetare dhe multikulturore nga ndikimet e jashtme që synojnë destabilizimin e vendit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments