/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Austria pritet të lehtësojë masat anti-Covid
Bota, Slider

Austria pritet të lehtësojë masat anti-Covid

Austria, e cila ka vendosur tre bllokime kombëtare për të mbajtur në kontroll përhapjen e Covid pritet të lehtësojë masat. Numri i rasteve në shkallë vendi ka pësuar rënie. Kancelari Sebastian Kurz tha se restorantet, hotelet dhe teatrot do të rihapen në 19 maj.

Kurz tha se lehtësimi i masave mund të çojë në rritje të rasteve por vaksinimi i grupeve më të rrezikuara do të ulë numrin e shtrimeve në spital.

Austria ka regjistruar 614,510 raste dhe 10,152 viktima që nga fillimi i pandemisë.

April 28, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres