Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArtan Grubi: Kemi drejtësi selektive, freni kryesor është korrupsioni

Artan Grubi: Kemi drejtësi selektive, freni kryesor është korrupsioni

Ne kemi drejtësi selektive, por së bashku duhet të mund të fillojmë një proces të vetingut social dhe të pastrojmë njëherë e përgjithmonë me të gjithë politikanët e korruptuar, gazetarët, gjyqtarët, prokurorët, tha zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi.

”Kemi drejtësi selektive, fatkeqësisht dhe këtë e kemi konstatuar në disa raste. Por unë mendoj se ju media, organizatat joqeveritare, partitë politike, si dhe drejtësia, gjyqtarët, prokurorët, duhet të punoni së bashku për të nisur një proces të vetingut social, për të pastruar njëherë e përgjithmonë politikanët, gazetarët e korruptuar. , gjyqtarë, prokurorë dhe për të kaluar atë proces pastrimi si shoqëri dhe për të rikthyer besueshmërinë dhe besimin tek institucionet. Ndaj shpresoj që viti 2023 të jetë viti kur ne të miratojmë ligjin e vettingut dhe të fillojmë atë proces, tha Grubi në emisionin “Trilling” në TV24.

I pyetur se kush e pengon drejtësinë, Grubi u përgjigj se “korrupsioni është freni kryesor”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments