/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Arrestohen dy të rinj, do trafikonin 38 kg kanabis nga liqeni i Pogradecit për në Maqedoninë e Veriut
Maqedoni, Slider

Arrestohen dy të rinj, do trafikonin 38 kg kanabis nga liqeni i Pogradecit për në Maqedoninë e Veriut

Policia shqiptare ka sekuestruar edhe 38 kg kanabis në kuadër të operacionit policor “Hudënishti”, si dhe ka vënë nën pranga 2 persona të përfshirë në këtë veprimtari kriminale. Operacioni i zhvilluar pas një hetimi 4 mujor ka çuar nën pranga edhe dy të rinj të cilët do të trafikonin drejt Maqedonisë së Veriut një sasi prej 38 kg kanabis, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në bazë të informacioneve të marra, policia ushtroi kontroll në liqenin e Pogradecit, ku edhe konstatoi një skaf me të cilin autorët do të trafikonin sasinë e lëndës narkotike.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të tjerë të dyshuar si të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

September 15, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres