Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiArrestohen dy persona në rrugën Strugë-Dibër,kapen drogë dhe armë

Arrestohen dy persona në rrugën Strugë-Dibër,kapen drogë dhe armë

Janë arrestuar dy trafikantë nga Prilepi, është gjetur drogë dhe një pushkë

Me datë 05.05.2024 rreth orës 21:30 në rrugën rajonale Dibër – Strugë, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor për Kontroll Kufitar dhe Mbikëqyrje Kufitare Xhepishtë në koordinim me Sektorin për Krime Ndërkufitare pranë Qendrës Rajonale për Punë Kufitare Perëndim – Dibër kanë privuar nga liria B.S.(34) dhe D.N.(36), të dy nga Prilepi. Gjatë kontrollit në automjetin “Peugeot” me targa të Shkupit të një kompanie rent a car, e cila drejtohej nga B.S., dhe pasagjer ishte D.N., u gjet dhe u konfiskua një qese me mbi tre kilogramë marihunë dhe një pushkë automatike me kornizë të zbrazët.
Personat janë ndaluar në stacionin e policisë dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të ngrihen paditë e duhura.

Merlina ISLAMI-SPB-Ohër

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments