Thursday, June 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArianit Hoxha: Nëse nuk bie kjo qeveri ne shkojmë në opozitë

Arianit Hoxha: Nëse nuk bie kjo qeveri ne shkojmë në opozitë

Arianit Hoxha i Lëvizjes Besa në “Programin 200” në Alsat, tha se BDI-ja çdo ditë po tenton me forma nga më të ulëta tentojnë të marrin deputet. Ai tha se është i bindur se tre deputet e Lëvizjes Besa janë të unifikuar në vendimin e tyre për të rrëzuar këtë qeveri, dhe se ditën e enjte kjo do të jetë e padiskutueshme. Ai shtoi se nëse nuk rrëzohet kjo qeveri, ata nuk kanë më vend në atë qeveri dhe do të shkojnë në opozitë.
Hoxha paralajmëroi se Bea mund të jetë në koalicion me Të Majtën, vetëm nëse ata respektojnë rrugën e eurointegrimeve, siç është Marrëveshja e Prespës, Marrëveshja e Ohrit, bisedimet me Bullgarinë etj. Për sa i përket koalicionit me Alternativën, ai tha se ka më shumë gjëra që i bashkojnë sesa i ndajnë me ta. Hoxha tha se interesi i tyre i përbashkët është dërgimi i BDI-së në opozitë, prandaj kjo i bashkon më shumë se kurrë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments