Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAmerika i ka në listë të zezë këta shqiptar të Maqedonisë

Amerika i ka në listë të zezë këta shqiptar të Maqedonisë

Zgjatja e masave të jashtzakonshme edhe për një vit nga presidenti amerikan Dondal Trump, hyjnë edhe vazhdimi i masave për personat e listës së zezë.

Kjo listë e zezë së fundmi ishte azhurnuar më 3 shkurt të 2017.

Nga Maqedonia në listë janë: Menduh Thaçi, Xhevat Ademi, Ljube Boshkovski, Nevzat Halili, Kastriot Haxhirexha, Shefit Xhaferi, Xhezair Shaqiri, Gafur Adili, Nuri Bexheti, Zhavit Hasani, Daut Rexhepi – Leka, Izair Samiu, Avdyl Jakupi – Çakalla.

Listën e zezë mund ta kontrolli: KËTU.

Përndryshe, vendimi, ndër të tjera, përfshin edhe publikimin e listës së zezë të personave e të organizatave që janë nën sanksione të SHBA-së.

Trump për herë të parë që nga marrja e detyrës ka nënshkruar një vendim ekzekutiv që ka të bëjë me Ballkanin Perëndimor dhe atë e ka zgjatur edhe për një vit.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments