Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAli Ahmeti: Vetëm të bashkuar jemi më të fortë

Ali Ahmeti: Vetëm të bashkuar jemi më të fortë

Janë bërë 22 vjet prej se është arritur “Marrëveshja e Ohrit”, marrëveshjes politike e cila i dha fund konfliktit të armatosur mes shqiptarëve dhe maqedonasve.

Me këtë rast të dielen, një nga akterët e kësaj marrëveshje, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, dha një mesazh për popullin shqiptar.

Ahmeti tha se “vetëm të bashkuar jemi më të fortë”.

“Sot, padyshim se jemi më mirë se dje por punojmë që e nesërmja të jetë më e mirë se e sotmja. Gjithmonë bashkë, prandaj dhe në këtë përvjetor të Marrëveshjes së Ohrit, bëj thirrje për bashkim e unifikim rreth Frontit Evropian si nevojë dhe përgjegjësi historike e kohës dhe hap i domosdoshëm për të siguruar të ardhmen”, tha Ahmeti.

Ai theksoi se gjuha shqipe dhe flamuri kombëtar bashkë me tri universitete në gjuhën shqipe, janë zyrtare.

“Sot shqiptarët i gjen gati në të gjitha dikasteret por dhe duke drejtuar me përgjegjësi institucionet e vendit, duke demostruar kapacitete drejtuese me përgjegjësi shtetërore”, tha ai.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments