Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAksion i madh policor në Strugë/ Rreth 100 shoferë dënohen për vetëm...

Aksion i madh policor në Strugë/ Rreth 100 shoferë dënohen për vetëm 5 orë kontroll nga policia

Gjatë ditës së djeshme, më datë 24.03.2024, në periudhën prej orës 12:30 deri në orën 17:30 kanë kryer një aksion të madh në territorin e komunës së Strugës, për sanksionimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit.

Gjatë kontrollit janë sanksionuar 98 drejtues mjetesh, prej tyre 16 për drejtim mjeti pa patentë shoferi, 10 sanksione për shkak të skadimit të lejes së qarkullimit rrugor, shtatë masa për foli (xhama të lyer) të vendosura pa leje… Janë përgatitur parashtresat përkatëse për të gjithë shkelësit. Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.
Ministria e Brendshme apelon tek të gjithë përdoruesit e rrugës që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor dhe të kontribuojnë së bashku për rrugë më të sigurta.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments