/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Aksident i rëndë në Gjermani, autobusi bie në hendek me 22 fëmijë, dy të vdekur (FOTO)
Maqedoni, Slider

Aksident i rëndë në Gjermani, autobusi bie në hendek me 22 fëmijë, dy të vdekur (FOTO)

Autobusi shkollor me 22 fëmijë të moshës 8-11 vjeç ka rënë në një hendek dhe është përmbysur disa herë.

Sipas mediave Gjermane menjëherë në vendngjarje ka shkuar ambulanca për t’ju ardhur në ndihmë të aksidentuarve.

Ndërkaq, zëdhënësja e policisë Alexandra Hoodt është shprehur se janë plagosur rëndë edhe 5 femijë të tjerë ku aktualisht ndodhen në klinikat në Eisenach, Mühlhausen dhe Gotha.

Gjithashtu është bërë e ditur se 15 djem dhe vajza gjithashtu u plagosën lehtë, si dhe shoferi i autobusit, të cilët gjithashtu u transferuan në spitalet afër.

Policia po punon për zbardhjen e ngjarjes ndërsa emrat e viktimave nuk janë bërë me dije.

January 23, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres