Friday, September 29, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAfër 42,000 arrin numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi dhe...

Afër 42,000 arrin numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Afër 42,000 jetë ka marrë tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë fillimjavën e kaluar.

Autoritetet e Turqisë kanë thënë se janë 36,187 persona që kanë vdekur në këtë vend. Në anën tjetër Kombet e Bashkuara dhe autoritetet siriane kanë konfirmuar deri më tani 5,800 të vdekur, raporton AlJazeera, transmeton KlanKosova.tv.

Derisa dalin shifra për të vdekurit, autoritetet janë duke punuar për të gjetur të mbijetuar nëpër rrënojat që shkaktoi tërmeti shkatërrues.

248 orë pas tërmetit është arritur që të shpëtohet një adoleshent, derisa ende ka shpresa se nën gërmadha mund të ketë jetë të tjera për t’u shpëtuar.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments