Thursday, September 21, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAbdylaqim Ademi bën bashkë Ali Ahmetin me “Grupin e Zjarrit” (FOTO)

Abdylaqim Ademi bën bashkë Ali Ahmetin me “Grupin e Zjarrit” (FOTO)

Më në fund bashkë.Bëhet fjalë për një ceremoni të organizuar në përkujtim të Abdylaqim Ademit në pesë vjetorin e vdekjes së tij ku shihen bashkërisht pjesëmarrës kreu i BDI-së Ali Ahmeti dhe Grupi i Zjarrit me në krye Musa Xhaferin dhe Izet Mexhitin dhe të tjerët duke bërë homazhe pranë varrit të tij në Shemshovë.

Qendra Analitike Hulumtuese “Abdilaqim Ademi” do të realizojë një sërë aktivitetesh sot për të kujtuar ish ministrin e Arsimit, Abdilaqim Ademin.

Aktivitete nisën me homazhe në fshatin Shemshovë.

Në orën 13:00 do të bëhet prezantimi i librit “Grafeni” me autor Abdilaqim Ademi, në Amfiteatrin e Universitetit të Tetovës, në Tetovë.

Pasdite në ora 15:30 do të ketë çAkademi përkujtimore dhe promovim i filmit dokumentar kushtuar Abdilaqim Ademit, në Teatrin Shqiptar në Shkup.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments