Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionA egziston shoqëria e vërtetë?

A egziston shoqëria e vërtetë?

Blerton Arslani

Shoqeria – Kjo fjale e cila po shetit boten ne ditet e sotme…

Shoqeria vertetë eshte e rendesishme,dicka pa te cilen eshte veshtirë te jetosh…Por pyetja kryesore e cila parashtrohet eshte se,valle a egziston shoqeri e vertet sot e cila te qendron ball ne cdo hap te jetes,ose vetem ateherë kur interesi per perfitimet personale eshte ne nivel…

Vertetë eshte veshtire ne ditet e sotme te gjesh nje mik per jete,nje shoqeri pa interes.

Shpesh here gjerat me te pakendshme na ndodhin nga ato qe nuk mundemi edhe ti paramendojmë ne kete pozitë.

Ne ditet e sotme eshte bere zakon perzgjedhja e shoqerisë,ku nje person i cili eshte pak me ndryshe nga te tjeret nuk ka vend ne shoqeri,nuk perkrahet nga askush,ofendohet,lihet anash ne cdo moment,edhe pse pikerisht keto janë ato njerez te cilet kane me teper nevojë per perkrahje,për nje familje te dyte… E gjitha kjo vjen nga mungesa e madhe e moralit dhe e ndjenjave qe nje qenie njerzore i posedon.

Me vjen vertetë shumë keq se fjala SHOQERI,dita-dites po zhduket…

Eshte pikelluese vetem kur e mendon se shoqeria qe te rrethon nuk eshte reale,por vetem nje fantazme e cila pas nje kohe do te zhduket……..

Shpresoj qe ne jeten time te mos ndodh diçka e tille,te mos rrethohem nga nje shoqeri FANTAZME,por nga nje shoqeri,gjurmet e se ciles te jene te gdhendura mbi gur dhe zemer e cila do te qendroj gjithmone….

Struga Ekspres

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments