Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoni800 milionë franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni

800 milionë franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni

Paratë e vjedhura nga ish pushteti në vlerë prej 800 milion franga është vendosur që të kthehen në Maqedoni thekson kështu ministri aktual pa resor Samka Ibrahimovski i cili së shpejti bëhet deputet duke lënë postin e ministrit, transmeton Zhurnal.mk

“Me këto para mund të fillojë të punojë numratori i cili do tregojë paratë e vjedhura dhe të zbuluara e të kthyera në vend”, thotë ai.

Ai shton se ajo që anëtarët e KSHZ kanë dhënë dorëheqje për aferën e honorareve që kanë ndarë nuk kanë mundur të ndalojnë transferin që ka bërë ish pushteti.
“Përbërja aktuale e KSHZ funksionon derisa të zgjidhen anëtarët e ri, sot isha të nënshkruaj deklaratën se pranoj të bëhem deputet duke zëvendësuar Vasko Kovacevskin dhe në një nga seancat e rradhës do të verifikohet dorëheqja e tij dhe mandati im”, thekson Ibrahimovski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments