Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoni7 persona helmohen nga klori në pishinën e mbyllur të një hoteli...

7 persona helmohen nga klori në pishinën e mbyllur të një hoteli në Ohër, 4 persona përfundojnë në spitalin e Ohrit dhe tre në Spitalin e Strugës

Më datë 08.12.2023 në ora 19:55 në SPB Ohër është raportuar se në një hotel në bregun e liqenit të Ohrit, disa persona që kanë shfrytëzuar pishinën e mbyllur të hotelit kanë shfaqur shenja të helmimit me klor.

Në Spitalin e Përgjithshëm në Ohër janë dērguar M.R.(24), A.B.(19), të dy nga Ohri, J.A.(45) dhe A.P.(37) nga Shkupi, ndërsa në GJ.A (42) dhe dy të mitur, të gjithē nga Shkupi janë dërguar në Spitalin e Përgjjthshëm të Strugës. Për rastin janë njoftuar prokurori publik, përfaqësues të inspeksionit sanitar dhe shëndetësor, Qendra për shëndet publik dhe inspeksioni i punës, ndërsa hetime kanë kryer edhe zyrtarë policorë nga SPB-Ohër. Rasti është duke u zbardhur.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments