Thursday, June 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQyteti40 vjeçari nga një fshat i Strugës, pa shkollë fillore, punësohet me...

40 vjeçari nga një fshat i Strugës, pa shkollë fillore, punësohet me një diplomë të falsifikuar gjimnazi në Gjykatën e Ohrit!

SPB Ohër ka iniciuar kallzim penal kundër N.Gj. (40) nga fshati Drasllajcë i Strugës për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerje të veprës penale “shkelje e së drejtës së punës” dhe vazhdim i veprës penale “falsifikim i dokumentacionit” dhe “nxitje”, përcjell FLAKA.

I denoncuari, i cili nuk ka pasur mbarim të shkollës fillore, me qëllim të sigurimit të dokumenteve për punësim në vendin e punës me shkallë më të lartë profesionale, ka nxitur një persona të panjohur t’i sigurojë dokumente të falsifikuara.

Pasi personi ka ka siguruar diplomë të falsifikuar për mbarim të shkollës së mesme, e ka përdorur të njejtën në konkurs për punësim në vitin 2014-të, me çka edhe është punësuar në Gjykatën Themelore të Ohrit në vendin e punës “referent gjyqësor në Gjykatë” me pagë prej 16.000 denarë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments