Kupa
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
30 vjeçari vret baxhanakun e tij
Kosovë, Slider

30 vjeçari vret baxhanakun e tij

 

Një 30-vjeçar ka vdekur në fshatin Pakashticë të Podujevës, ndërkaq një Policia ka arrestuar një person të dyshuar.

Lajmin për Gazetën e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 16:00, kemi pranuar informatën për një rast të vrasjes që ka ndodhur në fshatin Pakashticë të Podujevës. Lidhur me këtë rast në vendngjarje, policia ka arrestuar një person të dyshuar: F.B mashkull 34 vjeç, Në vendngjarje janë sekuestruar , dy armët e gjuetisë. Viktimë në këtë rast është M.K (mashkull), 30 vjeç, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Aktualisht hetuesit policor, janë duke punuar në koordinim me prokurorin për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin”.

Sipas informacioneve vrasësi i 30 vjeçarit është baxhanaku i tij.

January 13, 2022

Struga Ekspres