Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBota29 vjeçarja hyri në provim për 150 persona të tjerë, ua siguroi...

29 vjeçarja hyri në provim për 150 persona të tjerë, ua siguroi lejen e qarkullimit

Një grua hyri në provim për të siguruar lejet e qarkullimit për rreth 150 persona të tjerë në teste, teori dhe praktikë, pêrcjell Struga Ekspres.

Inderjit Kaur, 29 vjeç, nga Llanelli, Carmarthen, pranoi se kishte kryer teste midis 2018 dhe 2020 për shoferë të tjerë. Dhe tani ajo do të përballet me deri në tetë muaj burg.

Policia tha se administroi testet për personat që kishin vështirësi me gjuhën angleze.

Kaur aplikoi për të tjerët në Swansea,Carmarthen, Birmingham dhe Londër. Kryeinspektori Stephen Maloney tha se krimet e Kaur ishin të motivuara nga lakmia për para.

Caroline Hicks e Agjencisë së Standardeve të Shoferit dhe Automjeteve tha se patentat e shoferit të marra me mashtrim mund tu merren drejtuesve të makinave, raporton BBC.

Ngasja dhe testet teorike ekzistojnë për të siguruar që njerëzit kanë njohuritë, aftësitë dhe qëndrimin e duhur për të vozitur në rrugët tona. Anashkalimi i testeve vë në rrezik jetën – shtoi Caroline.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments