Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëri25 vjeçari nga Pogradeci tentoi ta kalojë drogën përmes kufirit të Maqedonisë

25 vjeçari nga Pogradeci tentoi ta kalojë drogën përmes kufirit të Maqedonisë

Policia Kufitare e Korçës bën me dije se ka sekuestruar 7.2 kg kanabis sativa dhe kanë arrestuar poseduesin e saj.
Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Pogradec, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit Bexhet Hoxhallari, 25 vjeç, banues në Buçimas- Pogradec, i dënuar më parë për vjedhje.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë patrullimit që shërbimet e Policisë Kufitare kanë ushtruar në kufi të gjelbër, në vendin e quajtur “Antenat” mbi fshatin Guras e Tushemisht, e kanë konstatuar me një thes brenda të cilit iu gjetën tre pako me peshë 7,2 kilogramë me bimë të dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Veprimet proceduriale të rastit, u kryhen nga specialistët e seksionit për Narkotikët, ndërsa materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Tiranë për veprime të mëtejshme.
25 vjeçari tentoi ta kalojë kanabisin përmes kufirit të Maqedonisë.Express

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments