/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
​Trump pranon humbjen ndaj Biden, dënon dhunën në Capitol Hill
Bota, Slider

​Trump pranon humbjen ndaj Biden, dënon dhunën në Capitol Hill

Donald Trump të enjten dënoi mbështetësit e tij të dhunshëm që sulmuan Kapitolin një ditë më parë ku dhe pranoi humbjen ndaj rivalit të tij demokrat, Presidentit të zgjedhur Joe Biden.

Në një video-mesazh të ri, Presidenti Trump tha se tani që Kongresi ka certifikuar rezultatet, “administrata e re do të inaugurohet më 20 janar” dhe “fokusi i tij tani kthehet në sigurimin e një tranzicioni të qetë dhe rregullt të pushtetit”. Ai gjithashtu foli kundër dhunës në Kapitol, duke e quajtur atë një “sulm të neveritshëm”.

Presidenti Trump tha se ishte i “zemëruar nga dhuna, si dhe shkelja e ligjit dhe rendit”.

Trump nuk foli mbi rolin e tij në nxitjen e dhunës, por u tha mbështetësve të tij se, ndërsa ai e di se ata janë “të zhgënjyer”, ai dëshiron që ata ta dinë se “udhëtimi ynë i jashtëzakonshëm sapo ka filluar.”

January 8, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres