/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Presidenti gjerman viziton xhaminë ku imam është një shqiptar nga Maqedonia e Veriut
Maqedoni, Slider

Presidenti gjerman viziton xhaminë ku imam është një shqiptar nga Maqedonia e Veriut

Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Ëalter Steinmeier kanë vizituar një xhami në qytetin Penzberg në Munich.

Ai aty është pritur nga imami i xhamisë, Benjamin Idrizi, i cili është shqiptar me prejardhje nga Shkupi, shkruan Hurryiet.

Gjatë qëndrimit në xhami, Idrizi ka informuar presidentin gjerman për aktivitetet në xhami.

Nënkryetarja e Bashkësisë Islame në Penzberg i ka treguar Steinmeier se ezani këndohet në gjithë botën në gjuhën arabe dhe kuptimin e tij.

December 2, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres