/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Mediat italiane shfaqin fotografinë e familjes së vrarë në Dibër, vajza e madhe ishte anëtare e mafias?
Maqedoni, Slider

Mediat italiane shfaqin fotografinë e familjes së vrarë në Dibër, vajza e madhe ishte anëtare e mafias?

Familja e ekzekutuar në Dibër është vrarë nga vet vajza e madhe familjarëve, kanë raportuar mediat.

Familja e ekzekutuar në qytetin e Dibrës ka pasur edhe një vajzë tjetër e cila është më e madhe dhe ka jetuar poashtu në Itali.

Vajza me inicialet B.P fillimisht ka kryer vrasjen makabre dhe më pas ka udhëtuar drejt Italisë që më pas të kthehet përsëri pas lajmit se familja e saj është vrarë.

Libertas duke u thirrë në burime të veta, shkruan se gjoja anëtarë të familjes Pocesta kanë qenë anëtarë të një grupi mafioz.

Sipas Libertas, babai i vrarë ka dëshmuar kundër grupit mafioz ku vajza e tij e madhe ka qenë anëtare, prandaj dyshohet se ky ëhstë motiv për vrasjen e kryer.
Jozyrtarisht, përveç vajzës së madhe, dyshohen edhe tre persona.

Revolja me të cilën është kryer vrasja është gjetur në një pompë benzine në Tetovë.
Rasti ka marrë hapësirë të madhe edhe në mediumet italiane./Libertas.mk

September 3, 2018

error: Content is protected !!
Struga Ekspres