/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Kujtohet “11 Shtatori” në SHBA, dita që ndryshoi botën
Bota, Slider

Kujtohet “11 Shtatori” në SHBA, dita që ndryshoi botën

Shënohet “11 Shtatori”, dita që ndryshoi botënAlsat 2019-09-11T09:40:43+02:00
Me datë 11 shtator 2001 u sulmuan kullat binjake nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes radikalë, 15 prej të cilëve ishin nga Arabia Saudite, dy nga Emiratet e Bashkuara Arabe, një nga Egjipti dhe një nga Libani. Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001.

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë.

Ne përkujtojmë solemnisht individët që humbën jetën në # shtator 11, 2001. Për nder të atyre që humbën jetën, Presidenti Donald Trump u bën thirrje agjencive amerikane që ulin flamurin e SHBA-së në gjysëm-shtizë. #Kurrë nuk harrojmë- shkruan Departamenti i Shtetit në Twitter.

September 11, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres