/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Gruevski bllokon kufirin në Qafethanë me Fiat Punto (FOTO)
Maqedoni, Slider

Gruevski bllokon kufirin në Qafethanë me Fiat Punto (FOTO)

Ish kryeministri dhe ish kreu i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski, sonte ka marrë pjesë në protestën opozitare me ‘Fiat Punto’ të vjetër më se 20 vjet, shkruan Fakte. Ai ka prirë kolonës për të bllokuar kalimin kufitar me Shqipërinë në Qafë Thanë, protestë kjo në kërkim të lirimit të të paraburgosurve për incidentin e Kuvendit.

Ndryshe, pasneser zgjidhet kryetari i ri kësaj partie dhe deri më sonte, kur ishte edhe afati i fundit për paraqitjen e kandidatirave, është paraqitur vetëm Hristijan Mickovski./FAKTE.Net

December 21, 2017

Struga Ekspres