/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Edi Rama: Takimi i radhës, më 21 dhjetor në Durrës
Shqipëri, Slider

Edi Rama: Takimi i radhës, më 21 dhjetor në Durrës


Takimi i tretë midis liderve të Ballkanit Perëndimorë do të mbahet në Durrës, në 21 dhjetor të këtij viti. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, në Ohër.

“Për ne është e shkruar në dokumentin e Novi Sadit. Nuk është ideja ta ndajmë Ballkanin Perëndimore por që të përfshihen të gjitha vendet. Ky takim vetëm se mundëson lëvizje me te lirshme, e gjitha pjesa tjetër është e shkruar dhe e miratuar nga të 6 vendet në takime ,por që nuk është zbatuar, kjo është një nisëm që përforcon këtë proces. Dua të them se ramë dakord 21 dhjetor të zhvillojmë ne Durres mbledhjen e ardhshëm ku do të merr pjesë edhe Josef Boreli”-tha mes tjerash Rama.

November 10, 2019

error: Content is protected !!
Struga Ekspres