Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Lorik Cana: Ja përse qëllova me grusht tifozin serb
Slider, Sport

Lorik Cana: Ja përse qëllova me grusht tifozin serb

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana nuk është penduar për sjelljen në ndeshjen e Beogradit kundër Serbisë. I ftuar në “Xing me Ermalin”, Cana tregoi arsyen përse i qëlloi me grusht tifozit serb. “Njerëzit e kanë keqkuptuar, nuk e kisha me serbët. E pashë që ai kishte dhëmbët e mia të arit dhe isha duke…

Liverpool përcjell një sulmues
Bota, Sport

Liverpool përcjell një sulmues

Skuadra nga Anfield Road është e interesuar të ketë në radhët e veta talentin 17 vjecar të Palace. Liverpool është duke e përcjellë me kujdes talentin e madh të Crystal Palace, Joseph Hungbo. Hungbo mund të luajë në krahë ose si sulmues fals, ndaj paraqitjet e tij për skuadrën U18 të Palace janëa duke u…

Sport

Super talenti shqiptar nga Maqedonia që po çmendë zviceranët

NEUE ZURCHER ZEITUNG SHKRUAN PER FUTBOLLISTIN SHQIPTAR Super talenti shqiptar nga Maqedonia që po çmendë zviceranët Talenti shqiptar 18-vjeçar nga Maqedonia që është aktivizuar te FC Grasshoppers i Cyrihut, ka bërë një hap të rëndësishëm duke kaluar nga juniorët në ekipin e parë. Por, edhe juniorët e ekipit përfitojnë nga pasardhësi i migrantëve nga Maqedonia….

Slider, Sport

Talenti i madh i futbollit, Atdhe Mazari nga Dollogozhda e Strugës, për Lajm Tv zbulon ëndrrën e tij (VIDEO)

Në muajin shtator të këtij viti mori një ftesë nga Kombëtarja shqiptare U17 për në turneun kualifikues në Kazakistan. Bëhet fjalë për talentin e madh të futbollit, sulmuesin 16-vjecar, Atdhe Mazari nga Dollogozhda e Strugës, tani pjesë e të rinjve të Pelisterit nga Manastiri dhe Akademisë së FFM-së. Mazari ka folur ekskluzivisht për lajm Tv,…

Slider, Sport

”DRINI” I STRUGËS I SUKSESSHËM EDHE NË GJILAN

”DRINI” I STRUGËS I SUKSESSHËM EDHE NË GJILAN Vikendin që lamë pas 28.10.2017 (e shtunë) në Gjilan të Kosovës u zhvillua edicioni i XII Ndërkombëtar në karate “KATANA OPEN 2017”, nën organizimin e shkëlqyer të K.K “Dardania” ku morën pjesë 45 klube nga Kosova, Maqedonia, Mali i zi dhe Lugina e Preshevës, me mbi 300…

Bota, Slider, Sport

Gati per duelin e madh! Këtu mund ta ndiqni

Anthony Joshua ka zbritur në ring për duelin me Carlos Takam. Kampioni i botës në boks, Anthony Joshua, ka zbritur në ring për herë të parë që nga prilli i së shtunës mbrëma, kur nokautoi Wladimir Klitschkon, shkruan Gazeta Express. Britaniku do të tentojë sonte të mbrojë titullin në versionet IBF dhe WBA në kategorinë…

1 36 37 38 39 40 43
Struga Ekspres