Sport

Qyteti, Slider, Sport

Strugani Agon Hani nga Akademia Pandev në testim në Bari-Itali

Skautët e klubeve të njohura futbollistike nuk pushojnë duke përcjellur hap pas hapi futbollistin e ri strugan, Agon Hani, i cili është pjesë e ekipit “Akademia Pandev” dhe titullar në formacionet e përfaqsueses së maqedonisë në grupmoshat e reja. Një nga drejtuesit e “Akademia Pandev”, traineri Jugosllav Trençovski, lidhur me shkuarjen e Agon Hanit në…

Slider, Sport

8 ndeshje pa gola, 7 ndeshje pa asistime

    Statistikat katastrofale sa vijnë e shtohen për Balen, i cili në sezonin e tij të parë shkëlqeu me fanellën e Realit. Sidoqoftë, nuk mund të thuhet e njëjtë gjë për këtë sezon, pasi ai nuk ka arritur të shënojë asnjë gol të vetëm në tetë ndeshjet e fundit me skuadrën e Real Madridit….

Slider, Sport

Salah bie ne sexhde pas super golit

Ai nuk e harron Zotin edhe kur feston golin, bie ne sexhde. Sulmuesi i Fiorentinës, Mohamed Salah, ishte protagonisti i ndeshjes Juventus Fiorentina duke shënuar dy gola. Sulmuesi egjiptian njihet si një praktikues i devotshëm i Islamit, teksa këtë e ka dëshmuar edhe me falenderimin që i ka bërë Zotit menjëherë pas shënimit të golit.

Slider, Sport

Salah fiton Juventusin

Juventusi ka mbetur një hap prapa në tentim për t’u kualifikuar në finale të Kupës së Italisë, pasi në shtëpi ka pësuar humbje nga Fiorentina pas një super performance të Mohammed Salah me ndeshjen që përfundoi me rezultat 2-1. Juventusi e filloi takimin tejet i motivuar duke e dominuar fillimin e sfidës. Por, qetësia në…

Slider, Sport

Fiton Bayerni

Bayern Munich ka fituar 2:0, sikurse edhe Borussia Monchengladbach. Bayern Munichu ka arritur të shënojë fitore në kuadër të Kupës së Gjermanisë kundër Braunschëeig. Bavarezët triumfuan 2:0 në këtë sfidë me golat nga David Alaba (45’) dhe Mario Gotze (57’). Fitore 2:0 ka shënuar edhe Borussia Monchengaldbach e cila triumfoi kundër Kickers Offenbach. Kruse (52’)…

Slider, Sport

Barcelona kualifikohet në finale

Barcelona ka shënuar fitore 3:1 në sfidën e dytë kundër Villarrealit. Skuadra katalunase, Barcelona, ka shënuar fitore edhe në sfidën e dytë kundër Villarrealit. Blaugranët triumfuan 3:1 në sfidën e luajtur në El Madrigal, sikurse që kishin fituar 3:1 edhe në Camp Nou. Neymar (3’ dhe 88’) dhe Suarez (73’) shënuan golat e kësaj fitoreje…

Slider, Sport

Pirlo do te luaj kunder Dortmundit ?!

Massimiliano Allegri u jep shume shprese tifozeve juventin,Pirlo mund te luaj kunder Dortmundit Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, e ka një lajm të mirë për tifozët. Ai beson se Andrea Pirlo do të jetë i gatshëm për ndeshjen e kthimit ndaj Borussia Dortmundit. “Unë shpresoj Pirlo do të kthehet për ndeshjen kundër Borussia Dortmund. Ne…

Qyteti, Slider, Sport

Strugani qe bashkoi mergaten shqiptare

Strugani Albrim Murtishi  eshte nje nga  organizatoret me te suksesshem shqiptar per organizimin e turneve futbollistike ne Zvicer. Ai arriti te bashkoje qindra mergimtare shqiptar ne turneun ‘Socer Masters’ ku merrnin pjese 120 ekipe  te ndryshme. Pra pesha me e madhe e ketij  organizimi nga Albrim Murtishi ishte qe te bashkoje mergaten shqiptare  ne kete…

1 34 35 36 37 38 39
Struga Ekspres