/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Buffon: E dhamë shpirtin, por na mori gjyqtari
Slider, Sport

Buffon: E dhamë shpirtin, por na mori gjyqtari

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka folur pas ndeshjes me Real Madridin, ku u ndëshkua me karton të kuq për shkak të protestës. Ai është ankuar në veprimin e gjyqtarit, ku i ndëshkoi me penallti në minutat shtesë. “Arbitri nuk mund të mbarojë ëndrrën tonë me cinizëm të tillë në minutën e 93. Ne i…

Sh.F.K “ Baftjar Banushi” nga Zagracani zurën vendin e pare në volejboll (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Sh.F.K “ Baftjar Banushi” nga Zagracani zurën vendin e pare në volejboll (FOTO)

Sh.F.K “ Baftjar Banushi”- nga Zagracani zuren vendin e pare ne Volejboll. Me date 11.04.2018 ne Ambientet e Shkollës fillore “Ashim Agushi” në Ladorisht për nder të patronatit të kësaj shkolle u organizua gara Shkollore ne Atletik- ne diciplinen vrapim 100m si dhe ne volejboll mes tre shkollave: Sh.F.K “Ashim Agushi” Sh.F.K-Ladorisht “Jeta e Re”Frengov…

KLUBI I KARATESË “DRINI” I SUKSESSHËM NË “FUNAKOSHI GICHIN 2018”
Qyteti, Slider, Sport

KLUBI I KARATESË “DRINI” I SUKSESSHËM NË “FUNAKOSHI GICHIN 2018”

Ditën e shtunë (10.03.2018) në Shkup u zhvillua Turneu Ndërkombëtar në Karate “FUNAKOSHI GICHIN 2018”. Në këtë aktivitet morën pjesë rreth 450 sportistë nga Shqipëria, Kosova, Bullgaria dhe klubet nga vendi. Në këtë aktivitet mori pjesë edhe Klubi i Karatesë “DRINI” nga Struga, të cilët bën një paraqitje të shkëlqyer dhe duke rrëmbyer : 5…

Shaban Murtishi Nënkampion Shtetëror në Karate për Senior
Qyteti, Slider, Sport

Shaban Murtishi Nënkampion Shtetëror në Karate për Senior

Sot, e shtunë (24.02.2018) në Shtip, u zhvillua Kampionati Shtetëror në karate për senior. Në këtë kampionat me një sportist u paraqit edhe Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga. Sportisti i mirnjohur Strugan, Shaban Murtishi garoi në kategorinë -60 kg. Në këtë kategori ishin të paraqitur 6 sportistë nga klube të ndryshme. Në duelin e…

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)

Futbollisti i talentuar Erion Yzeiri është 11 vjeçari nga fshati Ladorisht i Struges i cili premton shumë për të ardhmen e futbollit që me shumë gjasa do të arrij në nivelet më të larta të futbollit evropian,shkruan Struga Ekspres. Djaloshi nga Ladorishti luan në klubin e K.F Flamurtarit të Ladorishtit.Erion Yzeiri ka qenë pjesmarrës në…

Ladorishtari Shaban Murtishi në Kampionatin Shtetëror në karate
Slider, Sport

Ladorishtari Shaban Murtishi në Kampionatin Shtetëror në karate

Shaban Murtishi në Kampionatin Shtetëror në karate Ditën e shtunë (24.02.2018) në Shtip, do të zhvillohet Kampionati Shtetëror në karate për senior. Në këtë kampionat me një sportist do të paraqitet edhe Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga. Sportisti i mirnjohur Strugan, Shaban Murtishi do të paraqitet në kategorinë -60 kg. Në këtë kategori janë…

1 34 35 36 37 38 46
error: Content is protected !!
Struga Ekspres