/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Shaban Murtishi Nënkampion Shtetëror në Karate për Senior
Qyteti, Slider, Sport

Shaban Murtishi Nënkampion Shtetëror në Karate për Senior

Sot, e shtunë (24.02.2018) në Shtip, u zhvillua Kampionati Shtetëror në karate për senior. Në këtë kampionat me një sportist u paraqit edhe Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga. Sportisti i mirnjohur Strugan, Shaban Murtishi garoi në kategorinë -60 kg. Në këtë kategori ishin të paraqitur 6 sportistë nga klube të ndryshme. Në duelin e…

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)

Futbollisti i talentuar Erion Yzeiri është 11 vjeçari nga fshati Ladorisht i Struges i cili premton shumë për të ardhmen e futbollit që me shumë gjasa do të arrij në nivelet më të larta të futbollit evropian,shkruan Struga Ekspres. Djaloshi nga Ladorishti luan në klubin e K.F Flamurtarit të Ladorishtit.Erion Yzeiri ka qenë pjesmarrës në…

Ladorishtari Shaban Murtishi në Kampionatin Shtetëror në karate
Slider, Sport

Ladorishtari Shaban Murtishi në Kampionatin Shtetëror në karate

Shaban Murtishi në Kampionatin Shtetëror në karate Ditën e shtunë (24.02.2018) në Shtip, do të zhvillohet Kampionati Shtetëror në karate për senior. Në këtë kampionat me një sportist do të paraqitet edhe Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga. Sportisti i mirnjohur Strugan, Shaban Murtishi do të paraqitet në kategorinë -60 kg. Në këtë kategori janë…

Strugani Jetmir Sula, kampioni shqiptar i Zvicrës
Qyteti, Slider, Sport

Strugani Jetmir Sula, kampioni shqiptar i Zvicrës

Jetmir Sula një djalosh ambicioz, kampion dhe me shkollë të kampionëve Shteti i Zvicrës përveç se ka nxjerr shumë futbollist të njohur shqiptar, ku ne sot po krenohemi me të njëjtit, ku shtet ka nxjerr edhe shumë sportist që vijnë nga sportet luftarake. Njëri prej tyre është edhe strugani, Jetmir Sula, i cili me sportin…

Boksieri nga Ladorishti i Strugës Arsim Etemi mposhti serbin në zemër të Zvicrës (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Boksieri nga Ladorishti i Strugës Arsim Etemi mposhti serbin në zemër të Zvicrës (FOTO)

Boksieri i talentuar nga Ladorishti i Strugës Arsim Etemi në Ushtër të Zvicrës vazhdoi perseri me fitore në turneun e organizuar ku mposhti boksierin serb Branislac Dosenoviç, mëson Struga Ekspres. Fitorja e radhës gëzoi të gjithë shqiptarët e Zvicrës dhe gjithë diasporës poashtu dhe vendlindjes. Arsim Etemi me talentin e tij pritet që të arrij…

Strugani Lulzim Zhaku-Aliu është njeriu që gjithë jetën e tij ndihmoi sportin shqiptar pa kursyer asgjë (VIDEO)
Qyteti, Slider, Sport

Strugani Lulzim Zhaku-Aliu është njeriu që gjithë jetën e tij ndihmoi sportin shqiptar pa kursyer asgjë (VIDEO)

Biznesmeni Lulzim Zhaku-Aliu nga Dollogozhda e Strugës është njeriu i cili gjatë gjithë jetës së tij i ndihmoi sportit shqiptar duke e ngritur atë në nivelet më të larta ndërkombëtare.Ai dha gjithçka nga vetja,poashtu edhe materialisht që sportistët shqiptar të arrijnë majat më të larta, shkruan Struga Ekspres. Për më tepër nëpërmjet te reportazhit të…

Një shqiptar i Barcelonës mes Coutinhos dhe Paulinhos (FOTO)
Slider, Sport

Një shqiptar i Barcelonës mes Coutinhos dhe Paulinhos (FOTO)

Talenti shqiptar nga Kosova, Liridon Kabashi është pjesë e akademisë së Barcelonës. Ai ka përfituar nga rasti duke bërë një foto me Coutinhon dhe Paulinhon, të cilën dhe e ka postuar në rretet sociale. Futbollisti shqiptar është duke u rikuperuar pas një operacioni.Shqiptari shikohet me sy të mirë dhe nga Valverde, i cili shpesh i…

1 32 33 34 35 36 44
Struga Ekspres