Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)

Futbollisti i talentuar Erion Yzeiri është 11 vjeçari nga fshati Ladorisht i Struges i cili premton shumë për të ardhmen e futbollit që me shumë gjasa do të arrij në nivelet më të larta të futbollit evropian,shkruan Struga Ekspres. Djaloshi nga Ladorishti luan në klubin e K.F Flamurtarit të Ladorishtit.Erion Yzeiri ka qenë pjesmarrës në…

Ja çfarë thonë amerikanët për futbollisten super të talentuar nga Frëngova e Strugës, Besjana Dauti  (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ja çfarë thonë amerikanët për futbollisten super të talentuar nga Frëngova e Strugës, Besjana Dauti (FOTO)

Vogelushja Besjana Dauti eshte talentja e jashtezakonshme ne futboll per femra ,e cila ka terheq vemendjen e trajneres se klubit dhe shume mediave lokale ne Waterbury te Connecticut.Te gjithe shkruajne per kete talente te rralle,te gjithe e admirojne talentin e saj ne futboll. Besjana luan ne klubin Watertown Storm,divizioni i 1ne moshat nder 9 vjec,ajo…

Kjo ishte treshja e gjyqtareve nga Struga që drejtoi ndeshjen:  KFF Dragon vs KFF Atletiko (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Kjo ishte treshja e gjyqtareve nga Struga që drejtoi ndeshjen: KFF Dragon vs KFF Atletiko (FOTO)

Treshja e gjyqtarëve nga Struga drejtoi ndeshjen: KFF Dragon vs KFF Atletiko Gjyqtarja kryesore e takimit ka qenë Besa Lleshi me ndihmëset e saja, Betime Ademi dhe Lumturie Asani që kanë drejtuar takimin midis, KFF Dragon vs KFF Atletiko, që është zhvilluar sot në kuadër të xhiros së 11 – të, të kampionatit futbollistik për…

Seit Kreka, trajneri i ri që nderon Strugën, kësaj radhe me shkollën e Futbollit ” Flamurtari” do të ndeshet me këto skuadra evropiane (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Seit Kreka, trajneri i ri që nderon Strugën, kësaj radhe me shkollën e Futbollit ” Flamurtari” do të ndeshet me këto skuadra evropiane (FOTO)

Shkolla e futbollit Flamurtari nga Ladorishti, vitin e ri 2018 do ta fillojë me një turne shumë të rëndësishëm dhe sfidues për ta, ku do të jenë skuadrat si FC PAOK ,STEAUA -Bukuresht ,FC VARDAR, dhe shume skuadra tjera që do të ballafaqohen në Bullgari, njofton Struga Ekspres. “Pas turneve në Danimarkë , Shqipëri ,…

Lojtarët e Skënderbeut nuk lejohen të aterojnë në Prishtinë, kthehen përsëri në Zvicër
Slider, Sport

Lojtarët e Skënderbeut nuk lejohen të aterojnë në Prishtinë, kthehen përsëri në Zvicër

Një situatë e rrallë ka ndodhur me skuadrën shqiptare të Skënderbeut gjatë kthimit nga Zvicra në Tiranë. Klubi korçar ka udhëtuar me avion nga Berna në Prishtinë. Megjithatë, autoritetet e Kosovës nuk kanë pranuar në aeroport që Bakari Nimaga dhe Benyam Demte të vijojnë rrugëtimin drejt Shqipërisë. Kjo për shkak të një problem në dokumentacion….

Boksieri shqiptar i gatshëm për duelin e radhës në Zvicër
Slider, Sport

Boksieri shqiptar i gatshëm për duelin e radhës në Zvicër

Boksieri shqiptar, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Arnold Gjergjaj është i gatshëm për duelin e radhës të tij, që do të zhvillohet të shtunën në Bazel, shkruan albinfo.ch. Gjergjas nesër do të ndeshet me Sean BIG SEXY Turner në “Grand Casino Basel”, derisa vetë boksieri në rrjetet sociale ka njoftuar se janë shitur…

Kush me kë mund të përballet në Champions League?
Slider, Sport

Kush me kë mund të përballet në Champions League?

Champions League tashmë njeh 12 skuadra nga 16 gjithsej sa do të jenë në raundin tjetër. Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Manchester City, Besiktas dhe Tottenham tashmë janë kualifikuar si liderë të Grupeve dhe mbetet të konfirmohet edhe Liverpooli, nëse fiton sonte kundër Spartak Moskës. Kurse nga pozita e dytë, tashmë janë kualifikuar: Basel, Real…

Nuri Seferi po kthehet në ring, kjo është data (FOTO)
Slider, Sport

Nuri Seferi po kthehet në ring, kjo është data (FOTO)

Boksieri i njohur kosovar ka zyrtarizuar kthimin e tij në ring. Bëhet fjalë për Nuri “Tyson” Seferi, i cili përmes rrjeteve sociale ka thënë se do të kthehet në ring më datën 22 dhjetor 2017, shkruan IndeksOnline. Ai ka kërkuar mbështetje të madhe nga tifozët shqiptar, ndërsa kundërshtarin dhe detajet tjera ka preferuar t’i jep…

1 32 33 34 35 36 42
Struga Ekspres