/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Ylli i Zvicrës mbron Xhakën dhe Shaqirin: Serbia i provokoi para ndeshjes
Slider, Sport

Ylli i Zvicrës mbron Xhakën dhe Shaqirin: Serbia i provokoi para ndeshjes

Lichtsteiner thotë se është shumë normale që Xhaka e Shaqiri festuan golat duke bërë shqiponjën. Kapiteni i Zvicrës, Stephan Lichtsteiner, ka mbrojtur shokët e skuadrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri për festimin me shqiponjë pas golave në fitoren 2-1 kundër Serbisë. “Kemi pasur shumë presion, nuk ishte aspak vendim i lehtë”, tha Lichtsteiner për Goal….

Vuçiq ishte i prerë me kombëtaren serbe: Duhet ta mposhtni bindshëm Zvicrën (VIDEO)
Slider, Sport

Vuçiq ishte i prerë me kombëtaren serbe: Duhet ta mposhtni bindshëm Zvicrën (VIDEO)

Lojtarët e Serbisë nuk ia kanë përfillur urdhrin presidentit të tyre, Aleksander Vuçiq, i cili i kishte porositur që sidomos Zvicrën “ta mposhtin bindshëm”. Në një konferencë për media Vuçiq u tha lojtarëve serbë që “patjetër ta mposhtin bindshëm Zvicrën”, kjo sigurisht për shkak të shqiptarëve që luajnë për këtë kombëtare. Por, kanë qenë Granti…

Çmenden tifozët e Liverpoolit, i vërshojnë rrjetet sociale duke i kërkuar klubit ta blejë Shaqirin
Slider, Sport

Çmenden tifozët e Liverpoolit, i vërshojnë rrjetet sociale duke i kërkuar klubit ta blejë Shaqirin

Anësori shqiptar i Kombëtares së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, është bërë synimi numër një i transferimeve për adhuruesit e Liverpoolit, pas paraqitjes së tij mbresëlënëse kundër Serbisë të premten mbrëma. Adhuruesit e Liverpoolit i kanë kërkuar gjigantit anglez ta blejë Xherdan Shaqirin pasi shqiptari nga Kosova shënoi golin e fitores për Zvicrën kundër Serbisë, transmeton Gazeta…

Ja si e quan Granit Xhakën krimineli serb Vojslav Sheshel (FOTO)
Slider, Sport

Ja si e quan Granit Xhakën krimineli serb Vojslav Sheshel (FOTO)

Lideri kontravers serb, Vojslav Sheshel, menjëherë pas përfundimit të ndeshjes në mes Serbisë dhe Zvicrës, ka shkruar në rrjetin social Twiter. Ai i quan bastardë shqiptarët, pasi që Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri i shënuan të dt golat e Zvicrës ndaj Serbisë. “Të gjithë shqiptarët janë bastardë, shkruan Sheshel, ku bashkangjitur e ka foton e…

Vjen deklarata e parë e Shaqirit pas ndeshjes
Slider, Sport

Vjen deklarata e parë e Shaqirit pas ndeshjes

Xherdan Shaqiri që është shpallur lojtari i ndeshjes me Zvicrën ndaj Sërbisë, ka folur pas ndeshjes. Shaqiri ka shënuar golin më të rëndësishëm në karrierë ndaj Serbisë në minutën e 90-të. Ai pas ndeshjes në konferencë për shtyp ka thënë se Zvicra ka dëshmuar kualitetin që ka ndërtuar për vite të tëra. “Deri sa zhvillimi…

Xhaka dhe Shaqiri gjunjëzuan Serbinë
Slider, Sport

Xhaka dhe Shaqiri gjunjëzuan Serbinë

Lojtarët shqiptar Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri të kombëtares së Zvicrës gjunjëzuan kombëtaren serbe duke u kthyer nga disavantazhi prej 1 me 0, informon Struga Ekspres. Loja e bukur e lojtarëve shqiptar dhe golat e tyre fantastik u përkthyen me simbolin e shqiponjës para tifozëve zviceran,serb dhe rus. Fitorja e Zvicrës i sjell avantazhin e…

1 30 31 32 33 34 47
error: Content is protected !!
Struga Ekspres