Sport

Vëllai dëmton vëllain: Arlind Ajeti, dy muaj jashtë fushave
Slider, Sport

Vëllai dëmton vëllain: Arlind Ajeti, dy muaj jashtë fushave

Njëri ka zgjedhur të përfaqësojë kombëtaren shqiptare, ndërsa tjetri përfaqësuesen e Zvicrës. Të dy janë lindur në Bazel, por kanë pozicione të ndryshme në fushë, por këtë radhë vëllezërit Ajeti e panë veten përballë njëri-tjetrit, për të demonstruar atë që dinë të bëjnë më mirë, të luajnë futboll. Arlind dhe Albian Ajeti ishin në fushë…

I pamposhtur është Alim Nasufi nga “Veleshta Boxing”, shpallet boksieri më luftarak në Prishtinë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

I pamposhtur është Alim Nasufi nga “Veleshta Boxing”, shpallet boksieri më luftarak në Prishtinë (FOTO)

Turneu ndërkombëtar i boksit “Kolosët e boksit të Kosovës” që organizua gjatë fundjavës në Prishtinë 28.10.2018. Pjesëmarës në këtë aktivit ishin edhe boksierët nga Struga, “Veleshta Boxing” ku edhe fituan një titull “Boksieri me Luftarak” qe e fitoi boksieri Alim Nasufi. Me suksesin e kënaqur kanë qenë të kënaqur edhe trajneret e tij, Albion Nasufi…

Frëngovarët e talentuar po shkëlqejnë me skuadrën “FC United Zürich” në ligën e parë klasike të Zvicrës (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Frëngovarët e talentuar po shkëlqejnë me skuadrën “FC United Zürich” në ligën e parë klasike të Zvicrës (FOTO)

Ekipi “FC United Zürich” i drejtuar nga disa djem të talentuar dhe sportëdashës nga Frëngova e Strugës të cilët jetojnë dhe veprojnë në Zvicër, korri fitoren e parë në ligën e parë klassike të Zvicrës, informojnë nga ky klub për Struga Ekspres. Ja letra, drejtuar redaksisë së Struga Ekspres nga klubi “FC United Zürich” :…

Xherdan Shaqiri nga minuta e parë kundër Zvezdës
Slider, Sport

Xherdan Shaqiri nga minuta e parë kundër Zvezdës

Liverpooli do të luaj kundër Crvna Zvezdës në ndeshjen e xhiros së tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Xherdan Shaqiri do të luaj nga minuta e parë në këtë ndeshje, shkruan indeksonline. Këto janë formacionet zyrtare: Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Wijnaldum, Shaqiri; Salah, Firmino, Sadio Mané Zvezda: Borjan;…

Flamurtari i Ladorishtit fiton Oktisin në fushën e saj (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Flamurtari i Ladorishtit fiton Oktisin në fushën e saj (FOTO)

K.F. Flamurtari 3:2 F.K. Oktisi,ishte rezultat i përgjithshēm pas përfundimit të ndeshjes sê djeshme në fushën e ladorishtarëve. Ndeshja e dites se diel perfundoi me një rezultat të kenaqshëm për ekipin e Flamurtarit të Ladorishtit. Ekipi zhvilloi nje ndeshje relativisht të mirë dhe pati mjaft raste për ta mbyllur ndeshjen me herët dhe me rezultat…

UEFA dënon Rumaninë, ofenduan shqiptarët e Kosovës
Slider, Sport

UEFA dënon Rumaninë, ofenduan shqiptarët e Kosovës

Komiteti për Disiplinë i UEFA më 25 tetor do të vendos sanksione kundër Rumanisë pasi që tifozët e tyre përdorën kore raciste kundër hungarezëve, kosovarëve dhe refugjatëve si dhe ndezën flakadanë në ndeshjen e së dielës UEFA ka marrë vendim që ta dënojë Federatën e Futbollit të Rumanisë për koret e saj raciste dhe banerët…

Mayweatheri pranon sfidën e Khabibit
Slider, Sport

Mayweatheri pranon sfidën e Khabibit

Floyd Mayweather duket se e ka pranuar sfidën e propozuar nga kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov. Khabibi i kërkoi ditë më parë përmes një videoje duel boksierit të pensionuar pa asnjë humbje duke iu drejtuar me një video se “në xhungël është vetëm një mbret”. Boksieri tani i është përgjigjur duke…

Supermenët e Kosovës e mposhtin Maltën (VIDEO)
Slider, Sport

Supermenët e Kosovës e mposhtin Maltën (VIDEO)

Edhe një superndeshje e Kosovës. Sonte në “Fadil Vokrri” ishte vetëm një skuadër në fushe, ajo ishte Kosova e cila e ka mundur Maltën me rezultat 3-1. Kololli shënoi dy gola për Kosovën dhe Muriqi një të tillë derisa për Maltën shënoi Agius. Kosova ka shënuar fitoren e dytë në Ligen e Kombeve duke e…

1 2 3 4 26
Struga Ekspres