Sport

Hamza Zylali Nënkampion Ballkanik në Karate (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Hamza Zylali Nënkampion Ballkanik në Karate (FOTO)

Këtë vikend Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga, mori pjesë në dy aktivitete shumë të rëndësishme. Në Beograd u zhvillua Kampionati Ballkanik për fëmijë deri 13 vj. Dhe në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë u zhvillua Turneu i parë Ndërkombëtar në Karate “Prishtina Open 2018”. Në Kampionatin Ballkanik në kuadër të përfaqësueses së Maqedonisë, nga…

Hamza Zylali Nënkampion Ballkanik në Karate (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Hamza Zylali Nënkampion Ballkanik në Karate (FOTO)

Këtë vikend Klubi i Karatesë “Drini” nga Struga, mori pjesë në dy aktivitete shumë të rëndësishme. Në Beograd u zhvillua Kampionati Ballkanik për fëmijë deri 13 vj. Dhe në kryeqytetin e Kosovës në Prishtinë u zhvillua Turneu i parë Ndërkombëtar në Karate “Prishtina Open 2018”. Në Kampionatin Ballkanik në kuadër të përfaqësueses së Maqedonisë, nga…

Ylli i Liverpool i thotë  “PO” Juventusit
Slider, Sport

Ylli i Liverpool i thotë “PO” Juventusit

Kishte kohë që përflitej për një transferim të mundshëm tek Juventus. Bëhet fjalë për mesfushorin e Liverpool, Emre Can, të cilit i skadon kontrata me “The Reds” në merkaton e verës. Tuttosport dhe Gazzetta dello Sport pretendojnë se mesfushori gjerman i ka thënë ”PO” Zonjës së Vjetër. Gazetat thonë se Paris Saint-Germain gjithashtu e dëshiroi…

Ja çfarë bën nënkryetari i Mekës për Mohamed Salah
Slider, Sport

Ja çfarë bën nënkryetari i Mekës për Mohamed Salah

Kjo dhuratë është nderim për yllin egjiptian i cili njohet për moralin e tij të lartë dhe karakterin e tij prej bamirësi. Kjo dhuratë është gjithashtu mirënjohje për kontributin e tij si ambasador i tolerancës fetare, dhe se ka shërbyer si model pozitiv për muslimanët e Britanisë. Ne jemi shumë krenar me të,” tha Al…

Buffon: E dhamë shpirtin, por na mori gjyqtari
Slider, Sport

Buffon: E dhamë shpirtin, por na mori gjyqtari

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon ka folur pas ndeshjes me Real Madridin, ku u ndëshkua me karton të kuq për shkak të protestës. Ai është ankuar në veprimin e gjyqtarit, ku i ndëshkoi me penallti në minutat shtesë. “Arbitri nuk mund të mbarojë ëndrrën tonë me cinizëm të tillë në minutën e 93. Ne i…

Sh.F.K “ Baftjar Banushi” nga Zagracani zurën vendin e pare në volejboll (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Sh.F.K “ Baftjar Banushi” nga Zagracani zurën vendin e pare në volejboll (FOTO)

Sh.F.K “ Baftjar Banushi”- nga Zagracani zuren vendin e pare ne Volejboll. Me date 11.04.2018 ne Ambientet e Shkollës fillore “Ashim Agushi” në Ladorisht për nder të patronatit të kësaj shkolle u organizua gara Shkollore ne Atletik- ne diciplinen vrapim 100m si dhe ne volejboll mes tre shkollave: Sh.F.K “Ashim Agushi” Sh.F.K-Ladorisht “Jeta e Re”Frengov…

1 2 3 4 13
Struga Ekspres