/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Maqedoni, Slider

Menduh Thaci:Nuk me bejne pershtypje pergjimet

Prishtinë, 14 shkurt – Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi për RTV21, theksoi se afera e përgjimeve nuk është diçka e re, e cila tash po ndodh në këtë vend. Këto afera kanë ndodhur edhe në të kaluarën nga xhelatet e djeshëm që sot po paraqiten si viktimë.“Ish shefi i DSK-së është nënshkrues i dosjes time….

Maqedoni, Slider

BDI KERKON DIALOG MIDIS VMRO-SE DHE LSDM-SE

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përsëritur kërkesën për ndërmjetësim ndërkombëtar në dialogun midis LSDM-së dhe VMRO-DPPMNE-së lidhur me rastin “Puç” dhe aferën e përgjimeve. Sipas BDI-së, ky ndërmjetësim është i domosdoshëm për shkak të rezervave që kanë qytetarët, por edhe vet BDI-ja në sistemin gjyqësor. Partia e Ahmetit gjithashtu fton LSDM-së që të kthehet në…

Slider, Sport

Bayerni shenon 8 gola

Bayern Munich e ka treguar forcën e vërtet. Ekipi i Pep Guardiolas e ka mposhtur Hamburgun me rezultat të thellë 8:0. Golat për ekipin bavarez i kanë realizuar Arjen Robben(36 dhe 47), Thomas Muller (21 dhe 55), Robert Lewandowski (56), Frank Ribery (69) dhe Mario Gotze (88) Pas kësaj fitore, Bayern Munich ka blinduar vendin…

Qyteti, Slider

Struge:NJE QYTETAR SULMOHET NGA QENTE

Nje  qytetar  i Struges eshte sulmuar nga qente endacak qe gjenden ne cdo cep te qytetit! Fotografia shqetesuese e publikuar nga ”I like Struga” tregon kafshimin e rende nga qente endacake te ketij qytetari qe po shihni ne fotografi. Akoma nuk ka asnje reagim nga komuna e Struges dhe shoqata per mbrojtjen e kafsheve per…

Maqedoni, Slider

Bogoevski:Kemi regjim diktatorial

Lidhur me aferën përgjimeve ka reaguar edhe ish kreu Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim Sllobodan Bogoevski duke e krahasuar pushtetin aktual me regjimet tiranike diktatoriale. “Kemi të bëjmë me pushtet tiran që nuk do të përmbahet, madje as nga veprimet kundër jetës së dikujt, përfshirë këtu edhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev”, ka deklaruar Bogoevski…

Shqipëri, Slider

Lubonja:per te vjedhur luftuan keta?

Në një emision televiziv analisti i njohur Fatos Lubonja ka hedhur një sërë kritikash për ish luftëtarët e UÇK-së apo krahu i luftës siç njihet ndryshe dhe që jan në pushtet mbi 10 vite jo vetëm në Kosovë por edhe në Maqedoni. “Politika në Kosovë por edhe në viset tjera ku jetojnë shqiptarët përdoret për…

Opinion, Slider

A PO PRITEN KONFLIKTE TË REJA NË BALLKAN !?

Savash Veliu S’kakomb tjetër të jetë marrë nëpër këmbë kaq pamëshirshëm nga shtetet fqinjë se kombi Shqiptar“, thotë Bajroni Loja gjeopolitike në botë po ndryshonë me një dinamikë të paparë e të papërsëritur deri tani. Ballkani edhe kësaj radhe duket se është poligoni ku bëhet testi i parë i lojës së re gjeopolitike në botë,…

Shqipëri, Slider

Ja si u grabit banka

Ora shënon 12 e 45 minuta kur një punonjës i bankës pranë Stacionit të Trenit, i shoqëruar nga dy roje të sigurisë, del nga ambientet e pasme me dy thasë më para. Sapo kalojnë në korridorin e ngushtë që i nxjerr në sheshin para bankës, ata sulmohen nga 3 persona të armatosur dhe me çanta…

Slider, Sport

shitet milani per 1 miliard euro

BERLUSCONI SHET MILANIN PËR 1 MILIARD EURO Silvio Berlusconi ka vendosur ta shesë Milanin pasi ka marrë një oferte me vlerë prej 1 miliard euro, nga një grup i investitorëve nga Tajlanda, raporton La Republicca. Sipas të përditshmes italiane procesi i shitjes pritet të realizohet me faza, ku ajo e para parasheh blerjen e 30…

Maqedoni, Slider

une jam me te gjithe

Fotoja qe qarkullon me shume neper rrjetet sociale nga shfrytezuesit e rrjeteve sociale duke ironizuar me dy lideret e partive. Partia e Amdi Bajramit,qe perfaqeson romet ben gjithmone koalicion me partine fituese qe del nga zgjedhjet. Amdi Bajram ndjehet krenar per kete gjithmone sepse romet i ”perfaqesone denjesish dhe asnjehere nuk lejon qe te jene…

1 1,610 1,611 1,612 1,613 1,614 1,620
error: Content is protected !!
Struga Ekspres