/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Maqedoni, Slider

‘Masakrohet’ gjuha shqipe

Në disa broshura të publikuara nga Drejtoria e Doganave të Maqedonisë vërehen skandale dhe përdhosje të gjuhës shqipe. E përditshmja “lajm” ka publikuar disa fotografi të broshurave ku vërehen gabime të mëdha drejtshkrimore por edhe tekste të pakuptueshme. “Në dy broshura të përgatitura nga kjo drejtori, e që janë përkthyer edhe në gjuhën shqipe, vërehen…

Maqedoni, Slider

Vritet 25 vjeçari shqiptar

Nje i vdekur dhe nje i plagosur rende Një 25-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje në Gjermani, ndërsa shoku i tij është plagosur rëndë. Sipas mediave lokale, ngjarja ka ndodhur në Ehrenfeld, ku shqiptari i identifikuar si Luan.T. është qëlluar për vdekje, ndërsa 25-vjeçari Berat.Y. ka marrë një plagë me armë zjarri dhe ka trokitur…

Maqedoni, Slider

GRUBI:PDSH-JA BASHKEPUNON ME VMRO-NE

E dime se kush eshte roli i PDSH-se dhe nuk ka  dileme per kete,shprehet-Artan Grupi Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka frikë se PDSH-ja mund tia zërë vendin në qeveri, nëse si pasojë e aferës së përgjimeve ajo vendos daljen nga Qeveria. Shefi i Kabnitetit të Kryetarit të BDI-së Artan Grubi tha se BDI nuk…

Shëndetësi, Slider

Ja çfarë dëmi ju ofron alkooli

Përveç duhanit një ves tjetër i dëmshëm është edhe alkooli. Edhe ky ves është shkaktar i një vargu të gjerë sëmundjesh duke filluar që nga aparati tretës, mëlçia, pankreasi e deri në dëmtime të pakthyeshme të sistemit nervor qendror. Në mëlçi alkooli i konsumuar shkakton dëmtime të qelizave hapatike, dëmtim që progreson në kohë dhe…

Maqedoni, Slider

KAPEN PER FYTI LATASI DHE SPASOVSKI

Në lokalet e televizionet Sitel ka ardhur deri tek rrahja. Kështu bëhet e ditur nga ana e portalit centarneës.   Redaktori i televizionit Dragan Pavloviq Latas është rrahur me Aleksandar Spasovski Sarma.  Deri tek rrahja ka ardhur pas aferës së përgjimeve të telefonatave të cilat i shpalosi LSDM-ja duke ngritur nervozen edhe në TV Sitel…

Bota, Slider

Kur vdes në një aeroplan

Çfarë ndodh nëse një person humb jetën gjatë udhëtimin në një aeroplan. A vendoset trupi i personit në një tualet!! Fjala është për vdekjen për shkaqe natyrore ose shëndetësore dhe jo nga si pasojë e ndonjë aksidenti. Ajo që bën ekipi i aeroplanit është nxjerrja e trupit në një ambient të izoluar. Një zëdhënës i…

Shqipëri, Slider

Noizy lule tek varri i nenes

Mund të duket natyrë e ftohtë dhe tej mase i rezervuar, por artisti i njohur i muzikës zbulon se kur vjen puna për çështje delikate është vërtet i ndjeshëm. Një momenti i tillë ka ndodhur pikërisht sot, teksa Noizy është shfaqur mbi varrin e nënës duke e kujtuar atë. Ai ka treguar se edhe pse ajo…

Maqedoni, Slider

Saraj,u krijuan katër nëndegë te Levizjes per Reforma

Sonte në Saraj u krijuan katër nëndegë, nëndega qendër, Bukoviq dhe Arnaqi. Në nëndegën qendër u zgjodh kryetari i ri z. Besir Neziri, në Lubin z. Afrim Sulejmani, në Bukoviq kryetar nëndege është zgjedhur z. Nuredin Nuredini, dhe në Arnaqi z. Xhemzi Sulejmani. Sipas kryetarit të Këshillit të degës z. Qerim Mamuti, pjesa më e…

Maqedoni, Slider

Gjendet e vdekur ne lumin Vardar

Gjendet nje kufome e panjohur e gjinise femer ne lumin Vardar Sot rreth orës 14 e 30 minuta në fshatin Studeniçan të Shkupit afër fushave në kooperativë, gjendet një kufomë e panjohur e gjinisë femër në ujërat e Vardarit. Ekipet e policisë kanë dalë në vend ngjarje dhe po inspektohet nëse ishte vrasje apo vetëvrasje….

Shëndetësi, Slider

Ja disa te verteta per guret ne veshka

Për shkaqe të panjohura numri i personave me gurë në veshka është rritur në vitet e fundit. Në vitet’ 70 të shekullit të kaluar, 3.8 % e njerëzve kishin problem me gurët në veshka, në vitet ‘90 ky numër u rrit në 5.2%, ndërsa në vitin 2010, konsiderohet 5.8 % e popullsisë botërore me gurë…

1 1,541 1,542 1,543 1,544 1,545 1,573
error: Content is protected !!
Struga Ekspres