/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Opinion, Slider

Mashtrimi i madh i Gruevskit dhe nervozizmi i Juncker-it

Nga Muhamer Pajaziti Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker dhe shokët e tij që drejtonin më parë këtë institucion, ndjehen të tradhtuar dhe mashtruar nga politikani i vogël e i lazdruar Nikolla Gruevski. Me të marr lajmin e aferës së përgjimeve Juncker u bë hundë e buzë dhe u rrëqeth kur dëgjoi të vërtetën…

Qyteti, Slider

JA CILET JANE REFORMATORET NE TATESHIN E POSHTEM

JA CILET JANE REFORMATORET NE TATESHIN E POSHTEM Në turin e zhvillimeve të kuvendeve zgjedhore për përgatitjen e kongresit të VI të rregullt të PDSH, Lëvizja për reforma në PDSH zhvilloi kuvendin e radhës zgjedhor në nëndegën e Tateshit të Poshtëm. I pranishëm ishte Kryetari i Komunës së Strugës dhe nismëtari i Lëvizjes për Reforma…

Qyteti, Slider

TELENOVELA E PAGESAVE TE MBETURA NGA AMBULANCA E FRENGOVES

Telenovela e pagesave të mbetura nga ‘’Ambulanca’’ e Frëngovës, më në fund po merr drejtimin e duhur. Sot pas gati 5 viteve është kryer kësti dytë i pagesës ndaj firmës kontraktuese për ndërtimin e bazamentit dhe godinës 1 katëshe , që presupozohej të funksiononte si ambulancë. Fatura ka ardhur në muajin e dytë të vitit…

Maqedoni, Slider

NURHANI PO NA HELMON NGA AJRI

BEKIM FAZLIU:BDI PARTI TOKSIKE,NURHANI PO NA HELMON NGA AJRI Deputeti i PDSH-së Bekim fazliu, e ka përshkruar BDI-në si një shoqatë toksike e cila po shkakton sëmundje të pashërueshme te shoqëria shqiptare. Duke debatuar në kuvend, Fazliu ka thënë se atë që po e bën Nurhan Izairi duke helmuar shqiptarët me ajër të ndotur, ministri…

Qyteti, Slider

LEVIZJA VAZHDON TURIN E KUVENDEVE ZGJEDHORE

LEVIZJA PER REFORMA  NE PDSH  EDHE SOT VAZHDON TURIN E KUVENDEVE ZGJEDHORE Vazhdon turi i kuvendeve zgjedhore nga Lëvizja për reforma në Partinë Demokratike Shqiptare në nëndegët e Degës së Strugës. Sot kuvendi i parë është ai i në nëndegën e Misllodezhdës me fillim në orën 18:00 , pastaj vijon kuvendi në Nëndegën e Tateshit…

Maqedoni, Slider

PER NJE DITE,DY TE ZHDUKUR

E TMERRSHME,RRITET NUMRI I I PERSONAVE TE ZHDUKUR  NE MAQEDONI JANE PARAQITUR  SI TE ZHDUKUR DY PERSONA Numri i personave që paraqiten si të zhdukur në Maqedoni shtohet nga dita në ditë. Për një ditë tashmë janë paraqitur si të zhdukur dy persona, një nga Shkupi dhe një nga Koçani. Është zhdukur një vajzë e…

Slider, Uncategorized

JA SI HARGJOHET BATERIA E TELEFONIT

JA PSE JU HARGJOHET SHPEJTE BATERIA E TELEFONIT Nëse doni që pajisja juaj Android të funksionojë normalisht, duhet të mendoheni dy herë para se të instaloni disa nga aplikacionet më popullore. Aplikacionet e rrjeteve sociale, pasuar nga lojërat dhe aplikacionet për shitblerje në internet, harxhojnë më shumë bateri tek telefoni, si dhe zënë më shumë…

Slider, Sport

FAVORIT NE LETER,HUMBES NE FUSHE

FAVORITET NE LETER, MPOSHTEN NE FUSHE Perballjet ne ligen e kampioneve treguan se jo gjithmone favoritet ne leter ,fitojne ne fushe. Arsenali ‘dermohet” ne fushen e saj nga ekipi francez,Monaco me rezultatin 1:3.Me kete fitore Monaco mund ta kete me te lehte kualifikimin per ne cerek finale sepse ndeshjen tjeter do ta zhvilloj ne fushen…

Opinion, Slider

MAQEDONIA SI LIBANI,IRAKU APO SIRIA…

MAQEDONIA SI LIBANI,IRAKU APO SIRIA… Ndokush do te thoshte NUK ESHTE ASHTU…mbase me te drejte por ama  kur e shikon nga te gjitha aspektet e sidomos kur i percjell mediumet ato te KLASIFIKUARA SI MEDIA DORES SE DYTE (qe nuk jane drejteperdrejte nen kontrollin qeveritar) nga njera ane, dhe nga ana tjeter ku jane mediumet…

1 1,437 1,438 1,439 1,440 1,441 1,458
Struga Ekspres