/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Blerona nga Struga: Mos i fryni zjarrit të luftës, se Shqipëria është e madhe për ju
Maqedoni, Slider

Blerona nga Struga: Mos i fryni zjarrit të luftës, se Shqipëria është e madhe për ju

Fjalim mjaft mbresëlënës në protestën e sotme në Shkup, mbajti Blerona Brao nga Struga, pjesë e Këshillit Organizativ të protestës, shkruan Gazeta Lajm. Edhe pse e re në moshë, ajo dërgoi mesazhe të fuqishme drejt atyre që po u montojnë raste shqiptarëve. “Motra dhe vëllezër, Familjarë të heronjve, ju që prisni drejtësi nga padrejtësia. Nuk…

Deklaratë publike nga Organizata Rinore pranë Unionit GjithëShqiptarë, “ Vëllazërimi Ynë”
Opinion, Slider

Deklaratë publike nga Organizata Rinore pranë Unionit GjithëShqiptarë, “ Vëllazërimi Ynë”

Deklaratë publike Nga Organizata Rinore pranë Unionit GjithëShqiptarë “ Vëllazërimi Ynë” Falenderojmë, në rradhë të parë familjarët e të dënuarve në rastin e ashtuquajtur “Grupi i Kumanovës”, të gjithë pjesëmarrësit si dhe disa organizata joqeveritare që ju përgjigjen thirrjes tonë për mbajtjen e protestës në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, sot më datë 05.11.2017. Protesta kishte…

Vëtëvritet 34 vjeçari
Maqedoni, Slider

Vëtëvritet 34 vjeçari

Në një automjet në parking, është gjetur trupi i një 34-vjeçari me plagë nga armë zjarri në kokë, i cili sipas policisë, sipas të gjitha gjasave, ka kryer vetëvrasje. Nga MPB kumtuan se dje rreth orës 7 në drejtimin rrugor Resnjë – Manastir, në parkingun në afërsi të kontrollit teknik në dalje të qytetit, në…

Pse të shkoni në punë me biçikletë?!
Shëndetësi, Slider

Pse të shkoni në punë me biçikletë?!

Në vend që të harxhoni karburante dhe të ndotni ajrin nga derivate të ndryshme, bëni mirë të praktikoni një mënyrë tjetër për të shkuar në punë! Sipas një studimi të fundit britanik, të shkosh me biçikletë në punë, ka efekt pozitiv në shëndetin tuaj sikurse stërvitjet, e përveç saj juve dhe kurseni ajrin nga ndotja,…

Kush do ta zëvendësojë Ramiz Merkon?
Maqedoni, Slider

Kush do ta zëvendësojë Ramiz Merkon?

Kryeministri Zoran Zaev njoftoi se javën e ardhshme do të ketë takime me përfaqësuesit e partive të koalicionit qeverisës për të diskutuar mbi plotësimin e vendeve të lira ministrore dhe zgjerimin e mundshëm të shumicës parlamentare. Këto janë dy vendet e lira ministrore, Arben Taravari, ish-Ministri i Shëndetësisë tani kryetari i ri i Gostivarit dhe…

Metodat më për të lënë duhanin
Shëndetësi, Slider

Metodat më për të lënë duhanin

Duhani është përgjegjës për 90% të rasteve të kancerit të mushkërive, 70% të kancerit të fshikëzës dhe mijëra lloje të tjera të kancerit (stomaku, mëlçia, laringa, faringu, pankreasi) që diagnostikohen çdo vit. Gjithashtu pirja e duhanit rrit mundësinë e dëmtimit të zemrës dhe sistemit të qarkullimit të gjakut, duke favorizuar patologji të tilla si goditje,…

I forti i Kumanovës “selam” paramilitarit maqedonas: Ti që po ofendon UÇK-në, do bëhesh pishman
Maqedoni, Slider

I forti i Kumanovës “selam” paramilitarit maqedonas: Ti që po ofendon UÇK-në, do bëhesh pishman

Biznismeni Bashkim Qazimi, i njohur si i forti i Kumanovës i ka dërguar një porosi të ashpër paramilitarit maqedonas, Goran Angellov, i cili ofendoi UÇK-në duke i quajtur edhe “homoseksualë”. Në porosinë e shkruar edhe shqip edhe maqedonisht, Bashkim Qazimi nga Kumanova kërkon nga Angellov të kërkojë falje për këtë ofendim, ose do të bëhet…

Bisedimet për ndryshime në Qeveri nisin këtë javë
Maqedoni, Slider

Bisedimet për ndryshime në Qeveri nisin këtë javë

Takimet mes subjekteve politike parlamentare për ndryshimet e mundshme në formacionin qeveritarë, ndonëse u paralajmëruan nga vetë kryeministri Zoran Zaev, nuk do të ndodhin as sot. Alsat mëson se bisedimet në fjalë do të fillojnë në fillim të javës që vjen. ‘Nuk kam biseduar me askënd për këto kombinatorika, për hyrje dhe dalje nga Qeveria….

Ja si eshte moti sot
Maqedoni, Slider

Ja si eshte moti sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ftohtë. Temperatura do të lëviz prej 10 deri 18 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri 16 gradë celsius. Nga dita e nesërme pritet rritje të vranësirave dhe reshje shiu.

72 orë para vdekjes njerëzit fillojnë t’i flasin këto gjëra
Bota, Slider

72 orë para vdekjes njerëzit fillojnë t’i flasin këto gjëra

Drejtpërdrejt para se të vdesin, njerëzit parandiejnë që po e lënë këtë botë, ndiejnë që do të udhëtojnë diku. Disa madje i shohin familjarët e tyre të cilët kaherë kanë vdekur – sikur kanë ardhur për t’i marrë ata. Gazetarja Patricia Pearson, autore e librit “Opening Heaven‘s Door: Investigating Stories of Life, Death, and What…

1 1,369 1,370 1,371 1,372 1,373 1,458
Struga Ekspres