Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Maqedoni, Slider

”BOMBA” E RADHES SOT NE ORA 14:00

”BOMBA” E TRETE E ZAEVIT SOT NE ORA 14:00 Vazhdon te publikoj edhe sot ”bombat” e radhes partia e LSDM-se. Sot kryetari i LSDM-së opozitare së bashku më kryesinë e ngushte pritet të publikojnë “bombën” e tretë. Si zakonisht publikimi i “bombave” bëhet pasdite ora 14.00, por ende zyrtarisht nga LSDM-ja nuk ka ndonjë njoftim për…

Opinion, Slider

”JA FUTET KOT DHE JU LATINE”

  Nga Lebit Murtishi ,,Ja futët kot dhe ju latinë”… (sarkazëm historike) 1. Po të shikojmë paanshmërisht procesin e gjatë të evolucionit, që shndërroi me sukses sojin e vjetër të majmunit në soj të ri politikanësh, nga kjo distancë historike, kur s’dihet më e s’do të dihet – kush është majmuni e kush i biri,…

Shëndetësi, Slider

JA TE MIRAT E PESHKUT

Nese doni te keni nje kujtese te mire,perdorni peshkun me shume Të hash çdo lloj peshku një herë në javë të bën mirë për shëndetin e trurit, ka zbuluar një studim i fundit. Ekspertët më parë kanë thënë se efekti anti-oksidant i omega-3 i acideve yndyrore – gjenden në sasi të larta në peshk, fara,…

Maqedoni, Showbiz, Slider

NERVOZOHET TUNA

Kengetarja Altuna Sejdiu shkruan para pak minutash ne profilin e saj: “I vogli me t’voglin i madhi me të madhin” – është porosia ime ndaj dy organizatoreve anonime që mendojnë të bëjnë një të ashtuquajtur event “Zlatna Mravka” (Milingona e Artë). Më vjen keq që këto dy zonja nuk kanë lidhje as me “E” për…

Maqedoni, Slider

Marin Mema:Lereni Pollogun te marre fryme…

Gazetari Marin Mema sulmon ashper politiken shqiptare ne Maqedoni Lereni Pollogun, Tetoven te marre fryme, te marre Oksigjen… A nuk ju vjen turp qe vetequheni deputete e drejtues te partive shqiptare ne Maqedoni e nuk mbroni shqiptaret ?! Po vdesin gjysher, baballare, nena, po vdesin femije nga ndotja ekstreme ne kete zone a e kuptoni…

Kulturë, Qyteti, Slider

Artisti vigan Xhevat Limani

Intervista me Xhevat Limanin Për një artistë të vërtetë: “Pa gen Babe , qumësht Nëne,dhunti perëndie dhe pak shkollë e shumë lexim-mbamendje-kujtesë-imagjinatë eksploruese dhe ekspresive nuk arrihet dot ky cak vetvetiu”-shprehet krijuesi i mirënjohur shqiptar Xhevat Limani. 1. Z. Limani, ju jeni ndër aktorët më të njohur shqiptar të brezit tuaj, a mund të na…

Showbiz, Slider

PERFITOJNE NGA TRAGJEDIA

Familja e vajzes se Whitney Houston,përfiton nga rasti Pasi Bobbi Kristina Brown u gjet pa ndjenja nga bashkëshorti i saj në vaskë, duket se gjërat janë përkeqësuar më shumë. Përveç shëndetit, që nuk ka treguar shenja përmirësimi, janë edhe disa të afërm të këngëtares, që po përqipen të përfitojnë sa munden nga situata tragjike e…

Shqipëri, Slider

AKSIDENTOHET CIM PEKA,DYSHOHET PER NJE VIKTIME

Gazetari i mirenjohur Cim Peka aksidentohet me makine,dyshohet per nje viktime Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Mullet në të cilin është përfshirë edhe gazetari Çim Peka. Mes të aksidentuarve dyshohet për një viktimë e cila nuk është mundur të nxirret ende nga makina e aksidentuar. Ndërkohë burime nga policia bëjnë me dije…

Maqedoni, Slider

Kriminalitet financiar ne Shtëpinë e shëndetit në Ohër

Drejtori i Shtëpisë së shëndetit në Ohër, së bashku me dy bashkëpunëtorët e tij janë akuzuar sot për shkak të dyshimit të falsifikimit dhe asgjësimit e zhdukjes së dokumentacionit relevant dhe përvetësimin e 7.5 milion denarëve. Arrestimi i tyre- dy bashkëpunëtorëve-  është bërë nga ana e Drejtorisë së policisë financiare, të cilët pranë Prokurorisë Themelore…

1 1,330 1,331 1,332 1,333 1,334 1,345
Struga Ekspres