/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

E tmerrshme: Përdhunohen dy vajza
Maqedoni, Slider

E tmerrshme: Përdhunohen dy vajza

Dy vajza të mitura janë përdhunuar në Reçicë të Vogël të Tetovës, ndërsa rastin e ka denoncuar në polici nëna e njërës nga vajzat e mitura, njoftojnë nga MPB-ja. Sipas informatave të policisë, mbrëmë në ora 1 e 30 minuta në Stacionin policor në Tetovë, vajza e mitur nga Tetova e shoqëruar nga nëna e…

Ja sa u dënua çifti bashkëshortor nga Maqedonia që keqpërdori një çerek milioni franga
Bota, Slider

Ja sa u dënua çifti bashkëshortor nga Maqedonia që keqpërdori një çerek milioni franga

Një çift bashkëshortor nga Maqedonia, të premten është dënuar me 18, gjegjësisht 15 muaj burg me kusht, për shkak të keqpërdorimit të ndihmave sociale. Çifti ka shfrytëzuar me të padrejtë 250 mijë franga zvicerane. Një çift bashkëshortor nga Maqedonia, të premten është dënuar nga instanca e parë e Gjykatës rajonale të Bielit, me burgim me…

Strugë, këngë të krishtere në gjuhën shqipe (VIDEO)
Qyteti, Slider

Strugë, këngë të krishtere në gjuhën shqipe (VIDEO)

Me interpretimin e këngëve krishtere në gjuhën maqedonase dhe shqipe sot Struga ndryshe nga vitet e kaluara kremtoi festën “Uji i Bekuar”, gjegjësisht ditën kur në lumin Jordan u pagëzua Jezu Krishti. Në manifestimi për hedhjen e kryqit në ujë që u organizua në lumin Drini i Zi, ku morën pjesë edhe delegacioni qeveritarë i…

Aksident i rëndë në afërsi të fshatit Kosel
Maqedoni, Slider

Aksident i rëndë në afërsi të fshatit Kosel

Në rrugën magjistrale Ohër-Resnjë në afërsi të fshatit Kosell, mbrëmë ka ndodhur një aksident tarfiku ku një person ka marr lëndime të rëndë.Aksidenti ka ndodhur ndërmjet një makine me targa të Manastirit e drejtuar nga një qytetar i Ohrit, si dhe një makinë po me traga të Manastirit e drejtuar nga një qytetarë i këtij…

Besimtarët e fesë ortodokse sot e festojnë Ujin e Bekuar
Maqedoni, Slider

Besimtarët e fesë ortodokse sot e festojnë Ujin e Bekuar

Besimtarët ortodoksë sot festojnë “Ujin e Bekuar”. Kjo ditë shënohet që nga shekulli i dytë i epokës së re. Festimi është i lidhur me pagëzimin e Jezu Krishtit nga Shën Gjoni, i cili prej atëherë quhet Pagëzor, ndërsa kapja e kryqit do të thotë bashkimi i njeriut me Krishtin. Tradicionalisht i pari i Kishës ortodokse…

Paditet 20 vjeçari, mbante me dhunë 18 vjeçaren si grua
Maqedoni, Slider

Paditet 20 vjeçari, mbante me dhunë 18 vjeçaren si grua

Policia e Tetovës ka ngritur padi penale kundër 20-vjeçarit M.F nga fshati Pirok nën dyshimin për kryerjen e veprës penale, privim të paligjshëm nga liria. Siç informojnë nga MPB, M.F më 6 tetor vitin e kaluar ka kërcëuar 18 vjeçaren E.A nga fshati Sanakos i Gostivarit, dhe dhunshëm e ka detyruar që të futet në…

Ziadin Sela për Ali Ahmetin: I thotë vetes çlirimtar, por ishte krah për krah me Lube Boshkovskin
Maqedoni, Slider

Ziadin Sela për Ali Ahmetin: I thotë vetes çlirimtar, por ishte krah për krah me Lube Boshkovskin

Aleanca për Shqiptarët sonte ka zhvilluar takim me qytetarët e Gostivarit, ku kreu i kësaj partie, Ziadin Sela dhe sekretari general, Arben Taravari informuan lidhur me zhvillimet aktuale, arsyen e braktisjes së Qeverisë si dhe për hapjen e ASH për anëtarësime të reja, duke qenë çdo anëtarë i barabartë. Sela ka theksuar se nuk mund…

1 1,286 1,287 1,288 1,289 1,290 1,617
error: Content is protected !!
Struga Ekspres