Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

BDI via PDSH,çka po ndodhë?
Maqedoni, Slider

BDI via PDSH,çka po ndodhë?

Koalicioni i fshehtë dhe ndihma e drejtpërdrejtë e PDSH-së, në zgjedhjet lokale në Komunën e Tearcës, Tetovës, dhe Strugës që deri diku rezultoi të ishte vendimtare për fitoren e kandidatëve te BDI-së krahas ndihmës së LSDM, duket se është drejt shpërbërjes. PDSH e ka kuptuar se BDI ska kapacitet dhe forcë politike që ta marrë…

Shofer, kujdesuni në rrugën Strugë-Dibër, ja pse
Maqedoni, Slider

Shofer, kujdesuni në rrugën Strugë-Dibër, ja pse

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa në rrugë të lagështa. Prej dje, 15 nëntor, në fuqi hyri detyrimi ligjor për posedim të obligueshëm të pajisjeve dimërore në automjete, pa marrë parasysh gjendjen momentale të motit. Ky detyrim do të zgjas deri më 15 mars të vitit 2018. Intensiteti i qarkullimit në rrugët jashtë…

Gruevski dhe Zaev sot në gjykatë
Maqedoni, Slider

Gruevski dhe Zaev sot në gjykatë

Në Gjykatën Penale të Shkupit sot duhet të mbahen seancat për rastin “Dhuna në Qendër”, në të cilin akuzohet lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe për “Ryshfet” në të cilin është i paditur kryeministri Zoran Zaev. Gruevski duhet të paraqitet në gjykatë për akuzat për nxitje të dhunës që ka ndodhur gjatë protestave para komunës…

Si ta zieni fasulen në mënyrën e duhur
Shëndetësi, Slider

Si ta zieni fasulen në mënyrën e duhur

Fasulja, dallon nga shumica e artikujve, kërkon edhe përgatitje paraprake. Para se vërtet t’ia filloni përgatitjes së fasules, nevojiten shtesa të caktuara që të qëndrojnë një natë në tenxhere plot me ujë, për t’u bymyer dhe zbutur, gjë që goxha shumë ia lehtëson punën stomakut tuaj. Dhe kur të ketë kaluar ajo natë e bujshme…

Mund të bëheni milioner nëse keni nga këto monedha!
Bota, Slider

Mund të bëheni milioner nëse keni nga këto monedha!

Në media te ndryshme te huaja flitet se disa monedha metalike mund të shiten dhe kushtojnë mijëra euro. Monedhat janë ato të cilat kanë një vlerë shumë të madhe në tregun ndërkombëtar, si aty ku figuron Mbretëresha e Monakos, qe është shumë e rrallë dhe vlen mijëra euro, vlera të cilat janë të interesuar t’i…

Amerika i ka në listë të zezë këta shqiptar të Maqedonisë
Maqedoni, Slider

Amerika i ka në listë të zezë këta shqiptar të Maqedonisë

Zgjatja e masave të jashtzakonshme edhe për një vit nga presidenti amerikan Dondal Trump, hyjnë edhe vazhdimi i masave për personat e listës së zezë. Kjo listë e zezë së fundmi ishte azhurnuar më 3 shkurt të 2017. Nga Maqedonia në listë janë: Menduh Thaçi, Xhevat Ademi, Ljube Boshkovski, Nevzat Halili, Kastriot Haxhirexha, Shefit Xhaferi,…

Ja nga sa komuna fituan sot partitë në Kosovë
Kosovë, Slider

Ja nga sa komuna fituan sot partitë në Kosovë

Sot u mbajt balotazhi për zgjedhjet lokale, pas atyre të mbajtura më 22 tetor. Sipas rezultateve të KQZ-së, partia e cila ka fituar më së shumti komuna sot është AAK-ja, shkruan Indeksonline. Këto janë rezultatet e balotazhit: – AAK ka fituar pesë komuna (Gjakova, Obiliqi, Rahoveci, Suhareka, Klina) – PDK ka fituar katër komuna (Kaçaniku,…

1 1,199 1,200 1,201 1,202 1,203 1,345
Struga Ekspres