/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Qytezat amerikane: Tokë falas dhe 80 mijë dollarë nëse jetoni këtu (FOTO)
Bota, Slider

Qytezat amerikane: Tokë falas dhe 80 mijë dollarë nëse jetoni këtu (FOTO)

Qytezat amerikane kanë nisur një përpjekje për rivitalizim. Në përpjekje për të shëndoshur komunitetet anemike, ata po nxisin njerëzit që të vendosen aty. Sipas Daily Mail, disa qyteza japin fonde falas, të tjera shlyejnë kreditë studentore, por ka prej atyre që dhurojnë edhe tokë falas. Fondet që ofrohen për njerëzit që vendosin të banojnë aty,…

Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët morri vendimin e parë, ja për çfarë bëhet fjalë
Maqedoni, Slider

Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët morri vendimin e parë, ja për çfarë bëhet fjalë

Në këto çaste Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët është duke mbajtur mbledhje, ndërsa vendimi i parë i Kongresit, raporton SHENJA, është që Aleanca për Shqiptarët të mbaj Kongresin e saj më 11 mars të viti 2018, ku do të zgjidhet kryetari, nënkryetari, kryesia qendrore dhe kuvendarët. Pritet që Kuvendi të sjell vendim edhe në…

Ja plani i Ziadin Selës
Maqedoni, Slider

Ja plani i Ziadin Selës

Aleanca për Shqiptarët nuk do të jetë më pjesë e qeverisë. Kjo do të konfirmohet zyrtarisht gjatë ditës së sotme në Kuvendin Qendror që do mbahet në Gostivar. Naim Bajrami nga Aleanca për Shqiptarët deklaroi se në qeveri do të mbeten vetëm me presionin e bashkësisë ndërkombëtare. Sipas tij, Aleanca do të rrijë në qeveri…

Aleanca sot vendos nëse do të jetë ose jo në qeveri
Maqedoni, Slider

Aleanca sot vendos nëse do të jetë ose jo në qeveri

Aleanca për Shqiptarët pritet që sot të vendos nëse do të mbetet edhe më tej në Qeveri apo do të shkoj në opozitë. Vendimi do të merret nga Kuvendi Qendror i partisë. Ndryshe kujtojmë se kryeministri Zoran Zaev ka dërguar propozimin e tij për ministër të shëndetësisë dhe ai nuk vjen nga radhët e Aleancës.

Akademiku shqiptar tallet me koalicionin LSDM-BDI (FOTO)
Maqedoni, Slider

Akademiku shqiptar tallet me koalicionin LSDM-BDI (FOTO)

Të hënën pritet të zyrtarizohet riformatimi i qeverisë, njofton shprehja. Këtë riformatim, tashmë nuk dihet a do ta voton njëri nga partnerët e koalicionit, Aleanca për Shqiptarët e Ziadin Selës. Pakënaqësitë e Selës erdhën në momentin kur Zaev i mori Ministrinë e Shëndetësisë kësaj partie. Për këtë arsye, sot pritet të mbahet mbledhje e kryesisë…

Ja përse ju dalin sytë e kuq nëpër fotografi
Slider, Uncategorized

Ja përse ju dalin sytë e kuq nëpër fotografi

Edhe pse teknologjia e ka thjeshtësuar artin e të shkrepurit fotografi, efekti i syve të kuq ende mbetet ndër të metat kryesore të fotografisë. Por, çfarë e shkakton këtë efekt interesant? Në ambiente me pak dritë, bebëzat e syrit rriten për të lejuar dritën të depërtojë në sy. Kur drita futet në sy, bebëzat nuk…

1 1,169 1,170 1,171 1,172 1,173 1,446
Struga Ekspres