/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Sot në Zvicër ishte -23.4 gradë
Bota, Slider

Sot në Zvicër ishte -23.4 gradë

Temperatura më e ulët sot, ka qenë minus 23.4 gradë celsius, e regjistruar në Buffalora, në Offenpass të Kantonit Graubünden. Në mëngjesin e të dielës pothuajse në gjithë Zvicrën ka mbretëruar një mot me ngrica. Kjo, sigurisht ka qenë më e theksuar në zonat e larta dhe malore. Temperatura më e ulët sot, ka qenë…

Maqedonia shmang rrezikun e përmbytjeve, pritet ulje e temperaturave
Maqedoni, Slider

Maqedonia shmang rrezikun e përmbytjeve, pritet ulje e temperaturave

Reshjet e mëdha të shiut ditëve të fundit kanë shkaktuar rritje të nivelit të lumenjve duke vështirësuar kështu edhe komunikacionin në disa akse të rrugore. Sipas informacioneve të fundit të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike dalje lokale nga shtrati janë të mundura në pjesën e epërme nga rrjedha e lumit Vardarit, gjegjësisht në rajonin e Pollogut,…

Golf 2-shin tenton ta shes për 19 mijë euro, ja arsyeja
Bota, Slider

Golf 2-shin tenton ta shes për 19 mijë euro, ja arsyeja

Bëhet fjalë për një veturë të tipit GOLF1, të blerë për vetëm 500 euro, të publikuar nga Patrik Milkah nga Shtutgarti, shpallje e vendosur në faqen Mobile.de. Adhuruesit e automobilave kanë mbetur të habitur kur panë në internet në një webfaqe të shitjes së veturave që figuronte një veturë Golf, i prodhuar në vitin 1993,…

Në Strugë nuk mendojnë për personat me nevoja të veçanta
Qyteti, Slider

Në Strugë nuk mendojnë për personat me nevoja të veçanta

Vështirësitë me të cilat ballafaqohen prej vitesh personat me nevoja të veçanta në përgjithësi në jetën shoqërore, ekonomike, shëndetësore, infrastrukturore, të punësimit dhe të arsimimit, janë të shumta. Rruget ne qytetin e Struges jane te papershtatshme per personat me nevoja te vecanta dhe qe levizin me karroca neper qytet.Gati te gjitha rruget ne Struge nuk…

Edhe kjo maqedonase përqafon Islamin
Maqedoni, Slider

Edhe kjo maqedonase përqafon Islamin

Dikur quhej Olga, por sot ka vendosur me vetë dëshirë ta ndërroj emrin. Ajo do të quhet Aishe, pasi ka pranuar Islamin. Këtë e kanë bërë të ditur përmes prononcimit publik në një xhami të Gostivarit se ajo është muslimane, duke shprehur dëshminë e shahadetit.

Të mashtruarit e Grupit të Kumanovës
Maqedoni, Slider

Të mashtruarit e Grupit të Kumanovës

Pavarësisht nga vendimi i gjykatës, mbetet zbërthimi në pikëpamjen e publikut për incidentin e Kumanovës më 9 dhe 10 maj të 2015-ës. Për disa, Kumanova ishte një rast i qartë i sulmit terrorist; për të tjerët, autorët ishin thjesht kukulla në duart e elitave më të fuqishme që i mashtronin ata për të bërë atë…

Plaçkiten me armë në dy bastore
Maqedoni, Slider

Plaçkiten me armë në dy bastore

Mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm janë plaçkitur dy bastore njëra në Shkup dhe tjetra në Gostivar. Nën kërcënimin e armës një të punësuari në bastoren në Gostivar janë marrë sasi e madhe e parash. Sipas SPB Tetovë, plaçkitja është denoncuar mëngjesin e sotëm rreth orës 9. Nga informacionet e para pas ekspertizës që…

NATI -TRANSPORT – Strugë, filloi me transportimin mallrave dhe makinave nga Zvicra, Gjermania… (FOTO)
Qyteti, Slider

NATI -TRANSPORT – Strugë, filloi me transportimin mallrave dhe makinave nga Zvicra, Gjermania… (FOTO)

NATI TRANSPORT-Strugë Nga 01.12.2017 Nati Transport fillon me transportin e të gjithë mallrave,automjeteve,makinerive etj,nga Zvicra dhe Europa, për Maqedoni, Kosovë Shqipëri dhe anasjelltas, shërbimi i mallit bëhet krejtësisht nga NATI-TRANSPORT-Strugë, deri në destinacionin e dëshiruar me një shërbim serioz shpejtë dhe sigurtë. Për informata më të hollësishme për në Zvicër mund të kontaktoni me z.Natmir…

1 1,166 1,167 1,168 1,169 1,170 1,371
Struga Ekspres