Slider

Maqedoni, Slider

Unë do të interesohem ku i punon gruaja

  LSDM ka publikuar incizim në të cilin dëgjohet zëri i ministres Jankullovska dhe Kiril Bozhinovskit ku ata bëjnë plan se si të dënojnë Ivica Tushevskin, një polic të rebeluar. “Mbaje në shënjestër dhe në rastin e parë do ta largojmë nga puna. Unë do të interesohem ku i punon gruaja. Më pas do të…

Slider, Sport

Ja formacionet zyrtare Real Madrid – Schalke

Ja formacionet zyrtare Real Madrid – Schalke qe do te zhvillohet sonte ne ora 20:45 REAL MADRID                      SCHALKE 04 1.Casillas                                  40.Wellenreuther 2.Varane                                      4.Howedes 3.Pepe                                       23.Fuchs 5.Coentrao                                31.Nastasic 17.Arbeloa                                32.Matip 6.Khedira                                   7.Meyer 8.Kroos                                     12.Hoger 11.Bale                                       27.Barnetta 23.Isco                                      33.Neustadter 7.Ronaldo                                 13.Moting 9.Benzema                               25.Huntelaar  

Maqedoni, Slider

A do te arrestohet sonte Zoran Zaev?

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka informuar se sot është ngritur padi e re penale kundër liderit të LSDM-së Zoran Zaev, ku ai akuzohet për mitmarrje në vlerë prej 200 mijë eurove. Sipas MPB-së, Zaev ka keqpërdorë pozitën zyrtare për privatizim të një toke në Strumicë. Hapja e këtij procesi ka ngjallë dilema në…

Maqedoni, Slider

Te gjithe syte tek ”bomba” 8,kesaj radhe ne mejdan

Edhe plote nje ore na ndajne nga publikmi i ‘bombes’ nr 8 qe do ta ‘shpertheje’ Zoran Zaevi,drejperdrejte nga Salla Universale ne Shkup.Te gjitha mediat fokusin e kane te publikimi i pergjimeve,sidomos tek kjo e sotmja, sepse u paralajmerua nga LSDMJ-ja  se do te marrin pjese shume qytetar,ambasador dhe media te huaja.Qytetaret jane kurreshtar te…

Slider, Sport

Autogoli qeshak (video)

Autogolat janë zakonisht të karakterizuara me gabime trashanike dhe të sikletshme. Duke shikuar prapa në kohë, mbrojtësi kostarikan Michael Duran ishte sinonim i këtyre gabimeve, i cili paraboloi portierin e tij me kokë dhe në këtë mënyrë shënoi kundër ekipës së tij. (Tika Taka) Për më shumë, ndiqeni videon :

Kosovë, Slider

SHBA përmbysi Sllobodan Millosheviqin

Gazetari dhe shkrimtari amerikan, Wayne Madsen, ka deklaruar se SHBA-të, deri më tani kanë organizuar 64 revolucione dhe kryengritje “me ngjyrë”, duke përfshirë edhe përmbysjen e Sllobodan Millosheviqit. “Sekretari i shtetit, John Kerry, thotë se SHBA-të nuk kanë mbështetur një numër të revolucioneve në botë. Ndoshta duhet dërguar paketën me 64 lloje shkumësash me ngjyrë,…

1 1,166 1,167 1,168 1,169 1,170 1,211
Struga Ekspres