Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shqipëri

Mbytet një person në plazhin e Golemit në Durrës
Shqipëri, Slider

Mbytet një person në plazhin e Golemit në Durrës

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak minuta më parë në plazhin e Golemit në Durrës. Një i moshuar rreth 75 vjeç është nxjerrë i pajetë në breg. Sipas dyshimeve paraprake, i moshuari ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale pasi ka pësuar infarkt gjatë kohës që ka qenë brenda në ujë. Trupi i pajetë është…

Gjendet i varur me litar 44-vjeçari nga Prrenjasi
Shqipëri, Slider

Gjendet i varur me litar 44-vjeçari nga Prrenjasi

Një 44-vjeçar është gjetur i varur me litar në banesën e tij në fshatin “Farret” Njesia Administrative Stravaj, Bashkia Prrenjas. Shtetasi me inicialet L. V, 44 vjeç, është gjetur i vetëvarur, pa shenja dhune në banesën e tij nga familjarët, dhe nga dëshmia paraprake e tyre rezulton se viktima vuante nga depresioni. Grupi hetimor ndodhet…

Ja sa e ka patur rrogën diktatori Enver Hoxha
Shqipëri, Slider

Ja sa e ka patur rrogën diktatori Enver Hoxha

Enver Hoxha do të mbetet një nga figurat që ngjall më shumë kuriozitet në të gjithë publikun shqiptar. I dalë nga një periudhë shumë e erret edhe akoma e pandritur mirë e historisë së Shqipërisë, diktatori la shumë xhepa të pazbuluar që kërkohet të zbulohen edhe sot. Por sa ka qenë në atë kohë rroga…

Koha sot
Maqedoni, Shqipëri

Koha sot

Sot është duke mbajtur mot me diell dhe i ngrohtë. Parashikohet që pasdite të shfaqen edhe vranësira të pakta. Në mesditë dhe gjatë pasdites në disa rajone pritet të ketë rrebeshe shiu dhe vetëtima. Studitë pritet të jenë më të theksuara gjatë fundit të ditës, sidomos në lindje të vendit. Temperatura pritet të lëvizë nga…

1 35 36 37 38 39 55
Struga Ekspres