Rajoni

Moment i tmerrshëm: Rrufeja godet ndërtesën në Greqi (VIDEO)
Rajoni, Slider

Moment i tmerrshëm: Rrufeja godet ndërtesën në Greqi (VIDEO)

Edhe Selaniku i Greqisë u nga stuhi e tmerrshme që mori jetën e shtatë personave në Halkidiki,të mërkurën mbrëma, informon Struga Ekspres. Videoja e xhiruar nga një telefon tregon momentin e tmerrshëm të një goditjeje të rrufesë në një ndërtesë në qendër të qytetit. Të paktën shtatë persona, duke përfshirë gjashtë turistë, u vranë në…

Një turist humb jetën në Durrës
Rajoni, Slider

Një turist humb jetën në Durrës

Një turist i moshuar humbi jetën sot në mesditë, në plazhin e Durrësit. 70-vjeçari nga Bosnje-Hercegovina, u ndie keq pasi u fut të lahej në det. Pushuesit e tjerë e ndihmuan dhe e nisën drejt spitalit të Durrësit, ku më pas ka ndërruar jetë, për shkak të infarktit. Që prej fillimit të verës, disa të…

Televizioni shtetëror serb e njeh pavarësinë e Kosovës
Rajoni, Slider

Televizioni shtetëror serb e njeh pavarësinë e Kosovës

Televizioni shtetëror serb, RTS, gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë, ka shfaqur një hartë të Evropës, ku në të Kosova shfaqet si shtet i pavarur. Gjatë transmetimit, gazetarja ishte duke folur për një spital, i cili është bashkëpunim serbo-italian. Ndaj këtij transmetimi të drejtpërdrejtë, kanë reaguar edhe mediat serbe, të cilat e kanë konsideruar skandal të…

Ngjarje e rëndë në Itali, mbytet një 17- vjeçar shqiptar
Rajoni, Slider

Ngjarje e rëndë në Itali, mbytet një 17- vjeçar shqiptar

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën tragjikisht duke u larë në lumë. Ngjarja ka ndodhur në një fshat në Torino të Italisë. Sipas mediave vendase, 17-vjeçari shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, kishte shkuar për t’u freskuar në lumë së bashku me 3 shokë të tjerë, gjithashtu shqiptarë. Për shkak të…

HISTORIKE/ Fillon punën eurodeputetja e parë shqiptare
Rajoni, Slider

HISTORIKE/ Fillon punën eurodeputetja e parë shqiptare

Eurodeputetja e parë shqiptare në histori, Arba Kokalari, ka qenë e pranishme në seancën e parë prej zgjedhjeve të majit. “Prej sot jam zyrtarisht një anëtare e Parlamentit Europian”, ka thënë Kokalari. Kokalari ka dalur haptazi kundër partive ekstreme që po përfaqësohen në Parlamentin Europian. Ajo thotë se nuk e kupton se si këtyre “komunistëve”…

Humbën jetën në lule të rinisë, dy të rinj shqiptarë që humbën jetën tragjikisht në autostradën “Ibrahim Rugova”
Rajoni, Slider

Humbën jetën në lule të rinisë, dy të rinj shqiptarë që humbën jetën tragjikisht në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kosovë. Si pasojë e këtij aksidenti të rëndë dy të rinj kanë humbur jetën. Bëhet e ditur se ata janë 26-vjeçari, Arianit Bytyqi dhe 20-vjeçari Gentrit Gallopeni. Dy të rinjtë ndërruan jetë, pasi ata ranë në një humnerë në autostradën “Ibrahim Rugova”. Në njoftimin e policisë së Kosovës…

1 2 3 4 5 25
Struga Ekspres