Rajoni

Stuhia e madhe në Zagreb po bënë kërdinë (FOTO-VIDEO)
Rajoni, Slider

Stuhia e madhe në Zagreb po bënë kërdinë (FOTO-VIDEO)

Po fryn erë e fuqishme në Zagreb duke bërë kërdinë në terren. Era e fuqishme, hove-hove edhe uraganike, po fryn në Zagreb nga e diela në mbrëmje. Në rrugë në të gjitha pjesët e qytetit ka shumë degë të thyera të trungjeve, kontejnerë të shpërndarë të plehrave apo shtande të drunjta, vende-vende janë shkulur edhe…

Sabri Koçi, jetimi i cili mbajti 21 Ramazane në burgje!
Rajoni, Slider

Sabri Koçi, jetimi i cili mbajti 21 Ramazane në burgje!

Marr nga profili i Abdullah Klinakut Idrizi, ishte babai i tij, vdiq në Selanik, akoma pa i mbushur një vit i biri. Ai u rrit jetim. Njëfarë fati që i ka përcjell edhe pejgamberët. U rrit pranë hoxhollarëve të mëdhenjë prej të cilëve e morri diplomën e ixhazetit për shkencat islame. Një jetim po burrnohej…

Aksident i rëndë në Serbi, digjet autobusi, 4 të vdekur dhe 6 të lënduar rëndë
Rajoni, Slider

Aksident i rëndë në Serbi, digjet autobusi, 4 të vdekur dhe 6 të lënduar rëndë

Katër persona gjetën vdekjen dhe gjashtë u lënduan rëndë, pasi një autobus u përpas me një kamion në autostradën Prishtinë-Nish. Aksidenti ndodhi në rrugën ndërmjet Kurshulmlisë dhe Prokupljes. Shoferët e të dy automjeteve dhe dy pasagjerë të tjerë të autobusit Nish Express mbetën pa shenja jete në vendin e ngjarjes, dhe raportet e mediave flasin…

Kjo këngëtare shqiptare mori 13 mijë euro (VIDEO)
Rajoni, Slider

Kjo këngëtare shqiptare mori 13 mijë euro (VIDEO)

Edicioni i radhës i emisionit n’ZOOM kishte të ftuar shumë mysafir. Një ndër to ishte edhe Flora Gashi, shkruan arbresh.info. Ajo foli rreth karrierës së saj por edhe dasmave që ka si çdo sezonë. Ekskluzivisht për n’ZOOM këngëtarja Gashi zbuloi bakshishin më të madh që ka marrë ndonjëherë. Dëgjoni si reagon ajo kur gazetarja e…

Ky është tubimi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, rreth 500 mijë shqiptarë te “Verat e Llukës” (VIDEO)
Rajoni, Slider

Ky është tubimi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, rreth 500 mijë shqiptarë te “Verat e Llukës” (VIDEO)

Tubim i përmasave epike, konsiderohet si tubimi më i madh shqiptar i të gjitha kohërave, ku rreth 500 mijë shqiptarë bashkohen në fushën e pajtimit. Vlenë të përmendet se kjo ishte një nga periudhat kur vetëdija kombëtare ishte në nivelin më të lartë. Fushata e pajtimit të gjaqeve ishte një nga nismat më patriotike, që…

“BESA” e shqiptarit ia shpëton jetën amerikanes
Rajoni, Slider

“BESA” e shqiptarit ia shpëton jetën amerikanes

Ndonjëherë mjafton një moment në jetë për të ndryshuar gjithë rrjedhën e saj. Kjo gjë i ka ndodhur një amerikaneje ku në mes janë… shqiptarët. “Tradita shqiptare e besës më shpëtoi jetën 2 vjet më parë teksa ndodhesha në Republikën Domenikane”, tregon Ashley Wood. Ashlye ishte duke bërë kërkime për temën e saj të doktoraturës…

1 2 3 4 5 21
Struga Ekspres