/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

Qyteti, Slider, Uncategorized

Ja cilet jane reformatoret ne Ladorisht

U zhvillua sonte Kuvendi Zgjedhor i Lëvizjes për Reforma në PDSH, në nëndegën e Ladorishtit. Nën prezencën e anëtarësisë së gjërë, kryetarit aktual të degës së PDSH-së në Strugë, Syrja Rashiti dhe kreut të Komunës së Strugës, Ziadin Sela, Kuvendi zgjodhi organet e tij para Kongresit të VI-të dhe të rregullt të PDSH-së. Për kryetar…

Kulturë, Qyteti, Slider

Reperi strugan Dringo, drejt videoklipit te ri

Strugani  shume energjik,Dringo nuk di te ndalet,ai vazhdon te sjelle kenge te reja per publikun shqiptar. Reperi Strugan,Dringo pas tre kengeve te realizuara me sukses dhe nje video klip me kengen  ”I miss you’,Dringo nuk ka ndermend te ndalet me kaq.AI eshte duke realizuar  nje kenge te re,”Money Order” qe do ta finalizoj  me nje…

Qyteti, Slider, Sport

Strugani qe bashkoi mergaten shqiptare

Strugani Albrim Murtishi  eshte nje nga  organizatoret me te suksesshem shqiptar per organizimin e turneve futbollistike ne Zvicer. Ai arriti te bashkoje qindra mergimtare shqiptar ne turneun ‘Socer Masters’ ku merrnin pjese 120 ekipe  te ndryshme. Pra pesha me e madhe e ketij  organizimi nga Albrim Murtishi ishte qe te bashkoje mergaten shqiptare  ne kete…

Qyteti, Slider

Gropat pushtojne magjistralen Struge – Qafethane

Gropat u bejne ”gropen” shofereve qe udhetojne ne magjistralen Struge Qafethane Keto jane pamjet e rruges magjistrale Struge -Qafethane,keto jane gropat e krijuara qe te krijojne pershtypjen e nje vendi afrikan. Ne kete magjistrale demtohen shume makina sepse eshte e pamundur te evitojne kaq shume gropa.Por me e tmerrshmja per shoferet eshte kur udhetojne naten…

Qyteti, Slider, Uncategorized

Ja cila eshte struktura drejtuese e reformatoreve ne Zagraçan

Zagraçan, Kuvendi i Lëvizjes zgjodhi strukturat drejtuese U zhvillua sonte në Zagraçan, Kuvendi Zgjedhor i nëndegës së Lëvizjes për reforma në PDSH, kuvend ky i organizuar si pjesë e procesit të zgjedhjeve të brendshme partiake për organizimin e Kongresit të VI-të dhe të rregullt të Partisë Demokratike Shqiptare. Për Kryetar të Lëvizjes në nëndegën e…

Qyteti, Slider

Edhe Oktisi zgjodhi reformatoret e saj

Sot me fillim në orën 19:00 u zhvillua kuvendi zgjedhor i Lëvizjes për reforma në PDSH në nëndegën e Oktisit. Të pranishëm në kuvend ishin kryetari aktual i degës, Syrija Rashidi si dhe Kryetari i Komunës së Strugës e njëkohësisht inicuesi i Lëvizjes për reforma në PDSh, Ziadin Sela. Kryetati i Degës, Syrija Rashidi sqaroi…

Qyteti, Slider

Belice:Ja cila eshte struktura e reformatoreve

U zgjodhën strukturat e Lëvizjes në Belicë Nën prezencën e Kryetarit aktual të degës së PDSH-së në Strugë, Syrja Rashiti dhe Kryetarit të Komunës së Strugës, Ziadin Sela u zhvillua sot Kuvendi Zgjedhor në nëndegën e Belicës. Kuvendi u zhvillua në vazhdën e procesit të zgjedhjeve brenda partiake për organizimin e Kongresit të VI-të dhe…

Qyteti, Slider, Sport

SHKELQEN K’K ”DRINI’ ME SHABAN MURTISHIN

Kthehen balle larte nga Zvicra, medaljen e arte e ka ne dore Shaban Murtishi i K’K ”DRINI” Më datë 28 shkurt 2015 në Cyrih të Zvicrës u zhvillua Turneu i 7 Ndërkombëtar në Karate “SWISS OPEN 2015” ku morën pjesë klube nga 23 shtete me mbi 1100 sportistë. Në këtë turne u paraqit edhe Klubi…

Kulturë, Qyteti, Slider

Mahnisin fëmijët e Strugës

Dje në teatrin Poshka,grupi Junior i këtij teatri shfaqi fragment nga shfaqja “Jetimët”. Salla ishte mbushur plot me fytyra prindërish të merakosur,që në fund të shfaqes u shëndruan në fytyra krenare dhe plot mirënjohje për punën e zhvilluar në ambientet e Qendrës së Shkollimit Nëpërmjet Teatrit,nga dyshja regjisoriale,Olsa&Xhelo Poshka. Loja në skenë e fëmijve ishte…

1 304 305 306 307 308 310
Struga Ekspres