/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

Albrim Hoxha: Shkarkimet janë politike në Komunën e Strugës
Qyteti, Slider

Albrim Hoxha: Shkarkimet janë politike në Komunën e Strugës

Sot, Kryetari i Komunës së Strugës, solli Aktvendim për ndërprerje të marrëdhënieve të punës ndaj disa prej kolegëve, miqve, shokëve të mij. Edhe pse nuk ka arsyetim të bazuar në fakte, pa kurrfarë procedure, direkt janë shkarkuar. Arsyeja është pastër politike. Si koleg e shok i tyre, si anëtar i Kryesisë së Sindikatës së të…

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ky është Erion Yzeiri nga Ladorishti, golashënuesi më i mirë në Evropë, ja sa gola shënoi në Barcelonë (FOTO)

Futbollisti i talentuar Erion Yzeiri është 11 vjeçari nga fshati Ladorisht i Struges i cili premton shumë për të ardhmen e futbollit që me shumë gjasa do të arrij në nivelet më të larta të futbollit evropian,shkruan Struga Ekspres. Djaloshi nga Ladorishti luan në klubin e K.F Flamurtarit të Ladorishtit.Erion Yzeiri ka qenë pjesmarrës në…

Zaev: Sonte takohem me partnerët e koalicionit
Qyteti, Slider

Zaev: Sonte takohem me partnerët e koalicionit

Kryeministri Zoran Zaev është përgjigjur edhe në pyetjen rreth emrit të ri që u përmend “Maqedonia e Re”. “Ai është propozim i mediave, nuk kemi arritur deri në atë faze dhe shpresoj se nën ndërmjetësimin e Nimicit do të konfirmohet dëshira e përbashkët për gjetjen e një zgjidhje. Shpresoj se mbledhja e sotme në Bruksel…

Fazliu në Strugë për “Forcimin e Këshillit Komunale”
Qyteti, Slider

Fazliu në Strugë për “Forcimin e Këshillit Komunale”

Ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Suhejl Fazliu, së bashku me përfaqësuesen e përhershme të UNDP-së, Luisa Vinton dhe ambasadoren e Zvicrës, Sibil Zuter Tejada, në prani të kryetarëve të këshillave komunal, e hapi konferencën “Forcimi i këshillave komunal – fillim i ri i demokracisë lokale”, që po mbahet në Strugë. Në këtë takim të parë formal…

Ziadin Sela takoi William Walker-in, personin që e vizitoi në Livadhi pas ngjarjeve të 27 prillit (FOTO)
Qyteti, Slider

Ziadin Sela takoi William Walker-in, personin që e vizitoi në Livadhi pas ngjarjeve të 27 prillit (FOTO)

Ish-shefi i OSBE-së dhe Ndihmës sekretari i SHBA-ve në kohën e luftës së Kosovës William Walker ka takuar kryetarin e LR-PDSH-së, Ziadin Sela në Amerikë ku kanë diskutuar për gjendjen aktuale në Maqedoni dhe ngjarjet në vend. Nuk dihet arsyeja e takimit mes Ziadin Selës dhe William Walkerit në Amerikë. Në po ishte zyrtare apo…

Në Strugë do të ketë lëvizje interesante, disa do të braktisin partitë e tyre për tu inkuadruar në një tjetër
Qyteti, Slider

Në Strugë do të ketë lëvizje interesante, disa do të braktisin partitë e tyre për tu inkuadruar në një tjetër

Intelektual dhe personalitete të rëndësishme të qytetit të Strugës pritet të inkuadrohen nëpër subjekte të tjera politike në Strugë, mëson Struga Ekspres. Këto lëvizje për opinionin strugan do të jenë një befasi e madhe,sepse disa figura të rëndësishme partish do të braktisin keto të fundit dhe do te inkuadrohen ne nje subjekt tjeter. Struga Ekspres…

Ja çfarë thonë amerikanët për futbollisten super të talentuar nga Frëngova e Strugës, Besjana Dauti  (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Ja çfarë thonë amerikanët për futbollisten super të talentuar nga Frëngova e Strugës, Besjana Dauti (FOTO)

Vogelushja Besjana Dauti eshte talentja e jashtezakonshme ne futboll per femra ,e cila ka terheq vemendjen e trajneres se klubit dhe shume mediave lokale ne Waterbury te Connecticut.Te gjithe shkruajne per kete talente te rralle,te gjithe e admirojne talentin e saj ne futboll. Besjana luan ne klubin Watertown Storm,divizioni i 1ne moshat nder 9 vjec,ajo…

1 273 274 275 276 277 326
error: Content is protected !!
Struga Ekspres