/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

Filipçe: Struga ka 13 të infektuar me koronavirus
Qyteti, Slider

Filipçe: Struga ka 13 të infektuar me koronavirus

115 të infektuar, 7 të vdekur dhe 40 të shëruar është bilanci i Kovid-19 për 24 orët e fundit në vend. Numri më i madh i të infektuarve është në Shkup, përkatësisht 53 raste të reja, Strugë 13 raste, Tetovë 8 dhe nga gjashtë raste në Dibër dhe Shtip. Në qytetet tjera ka nga më…

Venko Filipçe: Struga ka 7 të prekur me koronavirus
Qyteti, Slider

Venko Filipçe: Struga ka 7 të prekur me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1296 testimeve të realizuara, 147 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve në Shkup janë regjistruar 64 raste, Kumanovë-8, Shtip-6, Prilep-3, Tetovë-16, Strugë-7, Veles-5, Manastir-4, Ohër-5, Gostivar-9, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Koçani -1, Probishtip-1, Kratovë-1, Shën Nikollë-7, Kërçovë-4, Resnje-4. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 6 persona…

Kandidatja për deputete Melinda Rashidi dje vizitoi Llabunishtën
Qyteti, Slider

Kandidatja për deputete Melinda Rashidi dje vizitoi Llabunishtën

Përfundoi me sukses edhe një ditë nga fushata zgjedhore. Duke i respektuar gjitha rekomandimet dhe duke u kujdesur për shëndetin e qytetarëve, Lëvizja BESA gjatë ditës së sotme realizoi këto takime: ✅Njësia Zgjedhore 6: Kryetari Bilall Kasami i shoqëruar nga kandidatët e tjerë realizoi vizita në dy biznese private të suksesshme si “Mulliri” dhe Renova….

OJQ-të e Strugës: Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije
Qyteti, Slider

OJQ-të e Strugës: Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije

RRJETI I OJQ-ve STRUGË Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije Banorët e fshatrave të Belicës së Poshtme,Tateshit të Epërm dhe Veleshtës ankohen për mos furnizim të rregullt me ujë të pijshëm nga ndërmarrja për furnizim me ujë “ Ujësjellësi dhe Kanalizime “ në Strugë. “nuk kemi…

Paditet 51 vjeçari
Qyteti, Slider

Paditet 51 vjeçari

Më 02.07.2020, pas një urdhri me shkrim të marrë më parë nga Gjykatës i Procedurës paraprake, është kryer bastisje në një garazh e vendosur në rrugen ,,Makedonska,, në Strugë, e përdorur nga VM (51) nga Korça-Republika e Shqipërisë. Gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar dyzet e dy kuti kartoni të duhanit ,,VIRGINIA ORIGINAL,, katër kuti…

Ladorishti vendosi sinjalistikat rrugore (FOTO)
Qyteti, Slider

Ladorishti vendosi sinjalistikat rrugore (FOTO)

Ladorishti pasurohet edhe me disa sinjalistika rrugore nga vullneti i rinis, ku Ixhinieri i komunikacionit rrugor dhe kryetari i Komunes te Struges vlersojne pozitivisht te gjitha punimet e rinis dhe dhurojne disa lloje te shenjave qe do te sherbejne ne te mire te banoreve🛑⛔️✅ Seshpejti do vendosen edhe te tjera

Bilall Kasami në Strugë: Fitorja është e sigurt më 15 Korrik
Qyteti, Slider

Bilall Kasami në Strugë: Fitorja është e sigurt më 15 Korrik

Struga mahnitëse, Struga e bukur e Melinda Rashidit sonte na priti krahë hapur. Fitorja është e sigurt më 15 Korrik në këtë anë. Struga do ta ketë zërin e saj të fuqishëm në Parlamentin e Maqedonisë Veriut. Para Struganëve shpalosëm programin politik të koalicionit tonë ‘MUNDEMI’. Këtë qytet të bukur turistik, është absurde ta helmojnë…

1 2 3 4 336
error: Content is protected !!
Struga Ekspres