/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Qyteti

OJQ-të e Strugës: Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije
Qyteti, Slider

OJQ-të e Strugës: Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije

RRJETI I OJQ-ve STRUGË Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije Banorët e fshatrave të Belicës së Poshtme,Tateshit të Epërm dhe Veleshtës ankohen për mos furnizim të rregullt me ujë të pijshëm nga ndërmarrja për furnizim me ujë “ Ujësjellësi dhe Kanalizime “ në Strugë. “nuk kemi…

Paditet 51 vjeçari
Qyteti, Slider

Paditet 51 vjeçari

Më 02.07.2020, pas një urdhri me shkrim të marrë më parë nga Gjykatës i Procedurës paraprake, është kryer bastisje në një garazh e vendosur në rrugen ,,Makedonska,, në Strugë, e përdorur nga VM (51) nga Korça-Republika e Shqipërisë. Gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar dyzet e dy kuti kartoni të duhanit ,,VIRGINIA ORIGINAL,, katër kuti…

Ladorishti vendosi sinjalistikat rrugore (FOTO)
Qyteti, Slider

Ladorishti vendosi sinjalistikat rrugore (FOTO)

Ladorishti pasurohet edhe me disa sinjalistika rrugore nga vullneti i rinis, ku Ixhinieri i komunikacionit rrugor dhe kryetari i Komunes te Struges vlersojne pozitivisht te gjitha punimet e rinis dhe dhurojne disa lloje te shenjave qe do te sherbejne ne te mire te banoreve🛑⛔️✅ Seshpejti do vendosen edhe te tjera

Bilall Kasami në Strugë: Fitorja është e sigurt më 15 Korrik
Qyteti, Slider

Bilall Kasami në Strugë: Fitorja është e sigurt më 15 Korrik

Struga mahnitëse, Struga e bukur e Melinda Rashidit sonte na priti krahë hapur. Fitorja është e sigurt më 15 Korrik në këtë anë. Struga do ta ketë zërin e saj të fuqishëm në Parlamentin e Maqedonisë Veriut. Para Struganëve shpalosëm programin politik të koalicionit tonë ‘MUNDEMI’. Këtë qytet të bukur turistik, është absurde ta helmojnë…

Bilall Kasami sot vjen në Strugë
Qyteti, Slider

Bilall Kasami sot vjen në Strugë

Sot në Strugë vjen lideri i Lëvizjes BESA,z.Bilall Kasami në kuadër të fushatës për zgjedhjet parlamentare ku do të takohet me qytetarët e Strugës duke shpalosur platformën e kësaj partie. Takimi do të mbahet sot (e enjte) në ora 19:00, tek fusha e Sportit, përball pushimores për fëmijë, 25 MAJI.

MSH: Struga sot ka 5 raste të reja me koronavirus
Qyteti, Slider

MSH: Struga sot ka 5 raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 954 teste në 24 orët e fundit, dhe 120 raste të reja të covid-19 janë regjistruar në: Shkup-64, Kumanovë-4, Dibër-4, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-14, etj. Struga-5, Manastir-3, Ohër-7, Gostivar-2, Makedonski Brod-1, Sveti Nikolla-2, Kërçovë-5, Resnjë-5. 4 persona nga Shkupi të moshës 51, 56, 58 dhe 67 vdiqën nga koronavirusi….

Vasfi Doko, bartës i listës për deputet të PDSH-së në zonën numër 5, nesër do të vizitoj Dollnenin
Qyteti, Slider

Vasfi Doko, bartës i listës për deputet të PDSH-së në zonën numër 5, nesër do të vizitoj Dollnenin

Nesêr në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamenetare të 15 korrikut,Vasfi Doko, bartës i listës për deputet në zonën numër 5 nga radhët e PDSH-së do të vizitojë Dollnenin. Në tubimin e nesërm me qytetarët e kësaj zone, do të marrin pjesë funksionar të lartë të kësaj partie me në krye liderin Menduh Thaçi….

1 2 3 335
error: Content is protected !!
Struga Ekspres