/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

BDI: Aeroporti “Aleksandri i Madh” të quhet “Skupi”
Maqedoni, Slider

BDI: Aeroporti “Aleksandri i Madh” të quhet “Skupi”

Për BDI-në, është e papranueshme që aeroporti ta mbajë emrin e shefit të parë të shtetit, Kiro Gligorov, propozim i cili vjen nga Klubi i diplomatëve. Nga ana tjetër, sipas kryeministrit Zoran Zaev, ky propozim është i pranueshëm. Kjo tregon qartë se partnerët qeveritar, Zaev dhe Ahmeti, do të duhet t’i “hekurosin” qëndrimet e tyre…

A do ta votojë BDI-ja ministrin e Ziadin Selës
Maqedoni, Slider

A do ta votojë BDI-ja ministrin e Ziadin Selës

Qeveria e Zaevit po funksionon pa 3 drejtues që duhet të zëvendësojnë Ramiz Merkon, Visar Ganiun dhe Arben Taravarin të cilët u zgjodhën kryetar komunash në zgjedhjet lokale. Fushata e ashpër zgjedhore solli deri tek mundësia e rikomponimit të Qeverisë. Edhe pse Zaev fillimisht paralajmëroi se me ose pa Selën, qeveria reformuese do të vijoj…

Takimi Zaev – Sela, ja çfarë vendosën për koalicionimin
Maqedoni, Slider

Takimi Zaev – Sela, ja çfarë vendosën për koalicionimin

Kryeministri Zoran Zaev është takuar me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, ku kanë konkretizuar koalicionimin e tyre të mëtejshëm qeveritar, duke evituar çdo thashetheme të lansuara gjatë ditëve të fundit, sidomos gjatë periudhës së fushatës zgjedhore. Zëdhënësi i ASH-së, Flakron Bexheti deklaroi për INA se partia e tyre ka qenë dhe vazhdon përcaktimet e saj…

PDSH nuk përjashton mundësin e pjesëmarrjes në qeverinë Zaev
Maqedoni, Slider

PDSH nuk përjashton mundësin e pjesëmarrjes në qeverinë Zaev

PDSH si një nga katër partitë nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinos mbështetë reformat e Qeverisë LSDM-BDI. Menduh Thaçi dhe PDSH është njëri nga liderët nënshkrues të marrëveshjes së Përzhinos dhe kanë votuar ndryshimet që rrjedhin nga kjo marreveshje në parlamentin e Maqedonisë. PDSH gjithashtu rishtazi është deklaruar se përkrahë të gjitha rekomandimet e Pribes dhe…

1 647 648 649 650 651 694
Struga Ekspres