Maqedoni

Maqedoni, Slider

ZAEV “BOMBARDON” PERSERI

Bomba e dyte e Zaevit nxorri ne pah disa nga  pergjimet e funksionareve te larte te Qeverise dhe kryeredaktorit të TV Sitell i afërt me pushtetin Dragan Pavlloviq Llatas. Dëshmite jane se si merren vendimet gjyqësore, si emërohen gjykatësit dhe si anulohen vendimet gjyqësore në favor të njerëzve të afërt me pushtetin. Lideri i opozitës…

Maqedoni, Slider

Menduh Thaci:Nuk me bejne pershtypje pergjimet

Prishtinë, 14 shkurt – Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi për RTV21, theksoi se afera e përgjimeve nuk është diçka e re, e cila tash po ndodh në këtë vend. Këto afera kanë ndodhur edhe në të kaluarën nga xhelatet e djeshëm që sot po paraqiten si viktimë.“Ish shefi i DSK-së është nënshkrues i dosjes time….

Maqedoni, Slider

BDI KERKON DIALOG MIDIS VMRO-SE DHE LSDM-SE

Bashkimi Demokratik për Integrim ka përsëritur kërkesën për ndërmjetësim ndërkombëtar në dialogun midis LSDM-së dhe VMRO-DPPMNE-së lidhur me rastin “Puç” dhe aferën e përgjimeve. Sipas BDI-së, ky ndërmjetësim është i domosdoshëm për shkak të rezervave që kanë qytetarët, por edhe vet BDI-ja në sistemin gjyqësor. Partia e Ahmetit gjithashtu fton LSDM-së që të kthehet në…

Maqedoni, Slider

Bogoevski:Kemi regjim diktatorial

Lidhur me aferën përgjimeve ka reaguar edhe ish kreu Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim Sllobodan Bogoevski duke e krahasuar pushtetin aktual me regjimet tiranike diktatoriale. “Kemi të bëjmë me pushtet tiran që nuk do të përmbahet, madje as nga veprimet kundër jetës së dikujt, përfshirë këtu edhe liderin e LSDM-së, Zoran Zaev”, ka deklaruar Bogoevski…

Maqedoni, Slider

une jam me te gjithe

Fotoja qe qarkullon me shume neper rrjetet sociale nga shfrytezuesit e rrjeteve sociale duke ironizuar me dy lideret e partive. Partia e Amdi Bajramit,qe perfaqeson romet ben gjithmone koalicion me partine fituese qe del nga zgjedhjet. Amdi Bajram ndjehet krenar per kete gjithmone sepse romet i ”perfaqesone denjesish dhe asnjehere nuk lejon qe te jene…

Maqedoni, Slider

MERI-GRUEVSKIT:NE IDRIZOVE E KE VENDIN

Aktivistja e sektorit civil,Meri Nikollova:Grujo nese deshiron  puneso cdo dite nga 1000 qytetar,koha jote po kalon. Nuk eshte numri i vogel qe te harrojne te keqen tuaj qe keni bere gjate viteve. Ktheje qetesine,ktheji parat e vjedhura…lere VMRO-ne tek njerezit e vertete qe e meritojne ta udheheqin ne vendin tend. Shtepia jote eshte Idrizova,aty ku…

Maqedoni, Slider

Kercenohet kryeredaktori i ALSAT-M,Muhamed Zeqiri

Portalet maqedonase të afërta me pushtetin aktual e shpallin Muhamed Zeqirin armik të partisë së Nikolla Gruevskit, VMRO-DPMNE-së. “Promovues i përhapjes së urrejtjes ndaj politikave të VMRO-së”, e kanë quajtur disa portale të afërta me Gruevskin, kryeredaktorin e televizionit Alsat, menjëherë pas transmetimit të emisionit “Rruga drejt” në të cilën i ftuar ishte lideri i…

Maqedoni, Opinion, Slider

Dega e BDI-së ALSAT-M, dhe dega e LSDM-së Almakos

Dega e BDI-së ALSAT-M, dhe dega e LSDM-së Almakos Nga: Sami RUSHIDI Maqedonia ka hyrë në një qerthull debati destruktiv dhe parrugëdalje mbi tematikën e shumë diskutuar të përgjimëve, qytetarët prisnin me ngulm se cfarë do të dal në pah, një rreth vicioz pa dalje alternative. Lexues, teleshikues, administratorë, punëtorë, studentë e pensionistë ndjeknin lajme…

Maqedoni, Slider

Oher:Tmerroi qytetaret,perfundoi ne burg

G.Ç. (47) nga Ohri, nën akuzën e SPB-së në Ohër për armëmbajtje pa leje dhe tregëti me armë dhe materiale shpërthyese, ka përfunduar në paraburgim në kohëzgjatje prej 30 ditë, me vendim të gjykatësit të Gjykatës Themelore në Ohër. Sipas paraqitjes së SPB-së, më 8 shkurt të këtij viti, rreth orës 00:05 minuta, tek G.Ç….

Maqedoni, Slider

OHER:VRASESI I DYFISHTE U KAP NE SHQIPERI

Pas 6 muajsh arratisje,ne Shqiperi eshte arrestuar Bojan.P,i dyshuari kryesor per vrasjen e dyfishte e cila ndodhi ne restorantin ”Imperator”,ne Oher.Informacionin per arrestimin e tij e konfirmoi sonte ne mbremje, sektori ministrise se  puneve te brendshme ne Oher! Me 22 gusht,vitin e kaluar,Bojan.P gjuajti me arme zjarri ne drejtim te dy personave qe gjendeshin ne teracen…

1 570 571 572 573 574
Struga Ekspres