/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Thellohet përçarja, Lëvizja BESA, tani me dy kryetarë
Maqedoni, Slider

Thellohet përçarja, Lëvizja BESA, tani me dy kryetarë

Lëvizja BESA zyrtarisht është përçarë në dysh, duke funksionuar në dy fronte të ndryshme. BESA që ishte shpresëdhënëse dhe që synonte që të jetë subjekti i fuqishëm opozitar shqiptar, shënoi rezultate të mëdha si një parti e re, duke u përfaqësuar kryesisht nga figura të reja politike. Por ajo sot u nda përfundimisht në dy…

Bilall Kasami shkarkohet nga posti i kryetarit të Lëvizjes Besa
Maqedoni, Slider

Bilall Kasami shkarkohet nga posti i kryetarit të Lëvizjes Besa

Bilall Kasami, lideri i deritashëm i Lëvizjes BESA edhe zyrtarisht është shkarkuar nga posti i kryetarit të partisë Lëvizja Besa, njofton Telegrafi Maqedoni. “64 nga gjithsej 107 anëtarë të Këshillit Qendor të BESA-s dhe deputetët e kësaj partia ku u diskutua edhe për përgjegjësinë e liderit të BESA-s për zgjedhjet lokale dhe shkelja e statutit…

Ja deri kur do të kemi diell në këto ditë janari
Maqedoni, Slider

Ja deri kur do të kemi diell në këto ditë janari

Meteorologët e Entit për Punë Hidrometeorologjike paralajmërojnë se këto ditë do të na shoqërojë mot me diell, kurse ndryshimi i motit sipas tyre do të vijë nga mesi i javës së ardhshme. Elena Jovanovska, thotë se java pritet të nis me mot stabil, por me vranësira. Dita e ejte, sipas saj, do të sjellë ndryshim…

Gjendet i vdekur 63 vjeçari
Maqedoni, Slider

Gjendet i vdekur 63 vjeçari

Mjeku i Ndihmës së shpejtë nga Gjevgjelia ka konstatuar vdekje pa gjurmë të dhunës ndaj T.N (63) nga Selaniku, Republika e Greqisë, i cili ka qëndruar në qytetin në rrugën “Boris Kidriç”. Siç kumtoi MPB, ngjarja ka ndodhur dje në orën 09:20. Ekspertizë në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i Stacionit Policor Gjevgjeli. Me…

PDSH mund të jetë pjesë e qeverisë
Maqedoni, Slider

PDSH mund të jetë pjesë e qeverisë

Në intervistë ekskluzive për “Nezavisen Vesnik” Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani komenton zërat e fundit për kyçjen e mundshme të PDSH-së në qeverinë BDI – LSDM. Osmani nuk përjashton mundësinë që Menduh Thaçi me partin e tij të bëhet pjesë e strukturës qeveritare, njëkohësisht duke theksuar se dora e qeverisë është e shtrirë jo…

Aksident i rëndë, 20 vjeçarja merrë lëndime të rënda
Maqedoni, Slider

Aksident i rëndë, 20 vjeçarja merrë lëndime të rënda

Një vajzë 20-vjeçare ka marrë lëndime të rënda trupore në aksidentin që ka ndodhur sot herët në mëngjes në orën 03:55 në rrugën rajonale Shtip-Radovish. Bëhet fjalë për M.D nga Shtipi, e cila për shkak të lëndimeve serioze është dërguar në Spitalin e Shtipit, ndërsa më pas është hospitalizuar në Qendrën Klinike në Shkup, përcjell…

Pozicioni i partive shqiptare në qeverinë e Zaevit më i dobëti gjatë historisë
Maqedoni, Slider

Pozicioni i partive shqiptare në qeverinë e Zaevit më i dobëti gjatë historisë

Shqiptarët nuk dinë se çfarë është të udhëheqësh me Entin Shtetëror të Statistikave, Entin Gjeologjik të Maqedonisë dhe me Arkivin Shtetëror të Maqedonisë – tri organe administrative shtetërore ndër më të rëndësishmet në vend. Kuadro shqiptar nuk udhëheqin as me organet e pavarura shtetërore si Agjencia për Rini dhe Sport, Agjencia për Emigracion, Agjencia për…

Zaev thotë se maqedonasit nuk janë pasardhësit e vetëm të Aleksandrit të Madh
Maqedoni, Slider

Zaev thotë se maqedonasit nuk janë pasardhësit e vetëm të Aleksandrit të Madh

Për emrin dhe zgjidhje në gjashtë muajt e parë të vitit, për Tsipras, Kammenos dhe Mitsotakis, për politikën e Gruevskit dhe për qëllimet e Maqedonisë, mes tjerash, flet kryeminsitri i Maqedonisë në intervistën për televizionin grek… Për emrin dhe zgjidhje në gjashtë muajt e parë të vitit, për Tsipras, Kammenos dhe Mitsotakis, për politikën e…

1 550 551 552 553 554 690
Struga Ekspres